Alışkanlık Geliştirme Uygulamaları

Kendi kendini motive etmek (self motivation) dünyanın en zor işlerinden biri. Neyse ki alışkanlık geliştirme uygulamaları işi biraz kolaylaştırıyor ve ben de onlardan faydalanmaya çalışıyorum. Daha önce Habit RPG adlı adlı alışkanlık geliştirme uygulamasından bahsederken Hanami ve Rewire uygulamalarını denediğimi de söylemiştim. Aradan geçen sürede her 3 uygulamayı da kullanmayı bıraktım ve 7 Weeks’e geçiş yaptım.

Sadece Android uygulaması olan 7 Weeks, diğerlerine paralel özellikler sunuyor. Ücretsiz üyelikte alışkanlık ekleme sınırı olmadığı gibi, ücretli hesaba da sadece 5,35 TL’ye geçiş yapmak mümkün. Üstelik sosyal ağlarda paylaşım yaparsanız yüzde 50 indirim verileceği belirtiliyor.

En yakın arkadaşıma da indirttiğim için 7 Weeks’in en uzun süreli kullanacağım alışkanlık geliştirme uygulaması olacağını tahmin ediyorum. Ama zaman ne getirir bilinmez. :)

Merak edenler için Habitbull, HabitTracker gibi uygulamalarını denediğimi de ekleyeyim. Zaman üzerinden hesap tutan Familiar’ın tasarımını da epey sevdim ama takvim formatı görememe vb. nedenlerle kullanmaktan vazgeçtim. Sizin uzun süredir kullandığınız uygulama varsa onları da duymak isterim.


Originally published at İnternet . Teknoloji . Hayat.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.