Артем Биковець: “Мене драйвить працювати над оптимізацією процесів в команді і роботою з людьми”

Продовжуємо публікувати інтерв'ю зі спікерами конференції PM fwdays 2016 .
З кожною історією стаємо більш впевнені, що конференція буде яскравою, цікавою і збере кращих спеціалістів галузі проектного менеджмента. :)

Артем Биковець — StartIT

  • Agile Coach, Founder/CEO в StartIT
  • Best QA of Ukraine 2015 by IT Awards
  • CSM, CSPO, CSP — Scrum Alliance

Як ти став проектним менеджером?

Я починав кар’єру в ролі QA. З самого початку мене завжди більше тягнуло в напрямку оптимізації процесів в команді і роботі з людьми, ніж до так званої “технічної гілки” розвитку тестувальника. Це зовсім не означає, що мені не цікаві технології, інструменти, автоматизація і тд. Я чітко відчув, що природні лідерські якості можна ефективно використовувати в роботі і цей напрям мене більше драйвить.

В класичному розумінні “проектним менеджером” я так і не був. Спочатку у мене була можливість менторити команду на проекті, потім побути QA Lead, а далі запросили на повноцінну позицію ScrumMaster і понеслось :)

Про що буде твоя доповідь на конференції?

В своїй доповіді я поділюсь методами та інструментами мінімізації так званого Bus Factor в команді. Розберемо кейси з практичного досвіду та їх наслідки.

Уяви ситуацію, що найкращий фахівець в команді вирішує піти з компанії. Що робити, щоб залишити його, і що робити якщо він все ж пішов?

Хороший менеджер має бути готовий сам та має підготувати команду заздалегідь, щоб все раптово не зупинилось в такій ситуації. Треба бути впевненим, що є люди готові підстрахувати, вони володіють всією необхідною інформацією, повноваженнями, доступами і тд.

Звісно, якщо ще є шанси і рішення не остаточне — слід спілкуватись з цим фахівцем, дізнатись про причини та мотивацію, спробувати пошукати компроміс між його амбіціями і пропозицією компанії.

Зазвичай, коли людина рівня “найкращий фахівець” прийняла таке рішення — воно практично остаточне. Головною задачею буде домовитись, щоб максимально закрити всі критичні задачі й передати справи наступникам.

Як перейти на Scrum безболісно? З чого почати.

Відповідь на питання значно залежить від поточної ситуації. Одне діло переходити від класичних моделей, де у нас є поділ на функціональні команди (frontend team, backend team, qa team, etc) і ми працюємо по заздалегідь узгодженій специфікації, в організації багато політик і чітка ієрархія. Зовсім інше впроваджувати Scrum в стартапі — де, впринципі, слово Хаос — це комплімент.

Почати краще з відповіді на питання “навіщо нам Scrum?”. Потім знайти людину, яка дійсно розуміє, які інструменти і для чого є в цьому фреймворку, котра здатна навчити цьому всіх людей в компанії.

Ну а далі — все як в Scrum: Inspect and Adapt :) Keep calm and KaiZen ;)

Три якості притаманні хорошому менеджеру

  • Strategic vision and vision sharing skills
  • Leadership and Motivation skills
  • Coaching & People development

Як зрозуміти потреби замовника?

Зробити його своїм партнером :)

Всім участникам процесу варто зрозуміти, що команда і замовник — єдина екосистема. Постійна синхронізація, здобування кредиту довіри і робота над спільними цілями.

Дякуємо, Артем. Чекаємо на твою доповідь 1 жовтня.

Приєднуйтесь на зустріч у Facebook