Image for post
Image for post

Tekrardan merhaba, bu yazımda sizlere kendimce e-ticaret alanında olmazsa olmazları aktarmaya çalışacağım. Siz de önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Türkiye’de internetten alışveriş yapanların oranı her geçen yıl artmaya devam ediyor. 2018 yılında internetten alışveriş yapanların sayısı 39,3 milyona çıkarken, harcanan para miktarı ise yaklaşık 11,5 milyar dolar olmuş. Teknolojiye hızlı bir şekilde adapte olan Türkiye nüfusu her geçen gün internetten alışveriş yapmayı katlayarak devam ettiriyor.

Bu artışın en büyük sebepleri tabii ki yurt dışında yapılan kampanyaların benzerlerinin Türkiye’ye uyarlanması. …


Image for post
Image for post

6 aylık askerlik macerasının ardından tekrar blog yazdığım için mutluyum. Aslında askerliğin bitmesiyle beraber ilk yazacağım yazı 6 aylık süreci değerlendirmek üzere olacaktı ancak bir türlü yazacağım yazının tarzını belirleyemedim ve bahsedip-bahsetmeyeceğim veya odaklanabileceğim konuları seçemediğim için bu konudan vazgeçtim.

Şimdi okuyacak olduğunuz yazı ise son 1–2 sene içerisinde yaşamış olduğum hayatı kaçırma hissi veya gelişmeleri kaçırma korkusu olduğunu düşündüğüm, aslında tam olarak adlandıramadığım bir süreç.

Genel olarak okuduğumuz kitaplar/makaleler veya izlediğimiz videolar bizlere planlı yaşamanın kolaylığından ve başarıya ulaşmanın güçlü yolu olduğu bahsedilir. Ben de bu yöntemin doğru olduğunu düşünüyorum, sürprizlerle karşılaşmadığınız ve planladığınız bir şekilde günü tamamlamak sizi zinde tutar mutluluğa ulaştırır, ve tüm bunları başarıyla buluşturduğunuz zaman başarının gelmemesi olanaksız. Başarıya ulaşmanın en önemli noktası ise bu sistemi düzenli bir şekilde uygulayabilmek.
Mesela Çarşamba akşamı için güzel bir dizi/film gecesi düzenlemek istersiniz ama arkadaşınız/sevgiliniz/aileniz sizin için farklı bir plan yapmıştır. …


Image for post
Image for post

Merhaba, bu sefer arayı fazla açmadığım için oldukça mutluyum. Giriş cümlemden de anlaşılacağı üzere, aslında bu yazıyı Ocak ayı sonunda yayınlamayı planlıyordum ama içeriği kafamda tam olarak oturtamadığım için Mart ayına kısmet oldu.

2018 yılını değerlendirmem gerekirse benim için baştan sona kadar hayatımın en güzel yılı olduğunu söyleyebilirim. Şubat ayında İngilizce eğitimi için Toronto-Kanada’ya gittim ve efsane bir 6 ay geçirdim. Bu ay 6 boyunca bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da harika insanlarla tanışarak dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Toronto’nun keyfini çıkardım. Toronto’nun bazı özelliklerini özlemiyor değilim…

Dil eğitiminden sonra Türkiye’ye döndüm ve çok geçmeden memleketim olan Sinop’ta 1 ay kadar vakit geçirdim. …

About

furkan gül

jack of all trades, master of none • | #newmedia

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store