Od shora dolů

Sem tam zavane osvětová kampaň o týrání kožešinových zvířat. Jako býložravec říkám, že nechutné obrázky masožravce neovlivní. Dopoledne podpoří práva zvířat, v poledne už jim zavane z trouby dozlatova vypečená kůžička.

Byl bych velice rád, kdyby spolky přestaly obtěžovat nechutnostmi obyčejné lidi a zacílily svou energii na obří společnosti. Uvádím dva příklady.

Jak může lifestylový brand Apple prodávat pásky z telecí kůže, když Steve Jobs sympatizoval s veganstvím? Kdysi spočítal, kolik roků se dá ušetřit zkrácením startu počítače. Kolik telátek by se asi ušetřilo, kdyby vyřadili z prodeje kožené přezky, kožené obaly a kožené batohy?

A pak tu máme můj oblíbený Sennheiser. Nutí nás pokládat části zvířat na naše uši. Kvalitní uzavřená sluchátka tak stále nemám. Pokud chcete dobrý zvuk od profesionálů z Německa a ne břečku od rapperů z Číny, nemáte moc na výběr.

V roce 2016 stále platí, že luxus je kůže. Jsme totiž neandrtálci a žijeme v jeskyni.

Jako pěšáky vás prosím, tlačte na organizace bojující za práva zvířat, ať sledují velké technologické značky. Se zpracováním dobytka nemají nic společného a jako první tak mohou změnit své chování, aniž by je to něco stálo a ještě se stanou správným příkladem pro ostatní. Když se proti lehce nahraditelné zvířecí kůži vymezí Apple, další ho budou následovat.

Nám spotřebitelům bude jedno, z čeho je vysněná věc s logem jablka vyrobená. Úplně stejně, jako je nám to jedno dnes.

Děkuji za váš čas,

Lukáš Fronk

Líbí? Další článek vám můžu poslat do mailu.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Lukas Fronk’s story.