Cam Scanner: Telefonunuzun arka kamerasını kullanarak belge ve metin tarayabileceğiniz ve bunları PDF olarak saklayabileceğiniz bir tarama uygulamasıdır. Arzu edilen belge, fotoğraf çeker gibi taranarak üzerinde düzeltme yapılıp kaydedilir. Yapılan işlem yalın bir fotoğraf çekme işlemi değildir, görüntü işlenerek gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra programa kayıt edilir. Renkler, kontrast, siyah beyaz dengesi, otomatik seçenekler kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Taranan belgeler kolay erişim için etiketlenerek sınıflandırılabilir. Bu taranmış bulunan tüm belgeler, telefonda yüklü bulunan tüm sosyal paylaşım yazılımları WhatsApp, instagram vb; e-posta ile diğer kişilerle bir tıklama ile paylaşılabilir. Jpg, pdf formatları kullanılabilir.

Avantajları: nüfus cüzdanı, ehliyet gibi önemli dosyaları şifreli olarak saklanabilmektedir.

Aranan yüzlerce sayfa içinden bir anahtar kelime, arama kısmına yazıldığında bulup önünüze getirebilir.

Cam Scanner tam bir belge yönetim programıdır.

Dezavantajı: Cam Sacanner de optik karakter tanıma eklentisi var, yüklenmesi halinde metni taramaktadır. Dil seçenekleri içinde türkçe yok ama ş, ü, ı, ğ, ç gibi karakterler dışında sorun çıkarmıyor, misal ş’yi $ olarak algılayabiliyor.