5 najczęstszych czynności, które niszczą włosy

5 najczęstszych czynności, które niszczą włosy

  • Czesanie mokrych włosów, ponieważ są one wtedy narażone na uszkodzenia mechaniczne i bardzo łatwo jest je połamać. Powinno się poczekać aż przeschną i dopiero wtedy można je delikatnie rozczesywać. Wyjątek od tej reguły stanowią włosy kręcone, które czeszemy na odwrót — czyli na mokro z użyciem odżywki.
  • Wycieranie je po umyciu w ręcznik, jednocześnie pocierając nim włosy. Taka czynność również uszkadza włosy. Aby odsączyć wodę z włosów, można jedynie nałożyć ręcznik na głowę i chwilę go tam zostawić, bez zbędnego pocierania.
  • Umycie głowy i położenie się z mokrymi włosami spać. Takie postępowanie to prosta droga do tego, aby włosy zaczęły się rozdwajać i łamać. Nie wspominając o tym, że po przebudzeniu włosy będą się puszyły, a włosy krótkie dodatkowo będą odstawały w różne strony.
  • Spanie z rozpuszczonymi włosami — przynosi podobne długotrwałe skutki jak spanie z mokrą fryzurą. Aby włosy nie uległy zniszczeniu powinno je się upinać w luźny kucyk.
  • Codzienne prostowanie, ponieważ wysoka temperatura wpływa na kondycje włosów nawet przy stosowaniu kosmetyków ochronnych. Dlatego zamiast codziennie lepiej prostować włosy okazjonalnie.

via Blogger http://trycholog.blogspot.com/2016/01/5-najczestszych-czynnosci-ktore-niszcza.html