מה לא כדאי לעשות במסגרת שיפוץ דירה?

שיפוץ בית נתפש כחוויה רוויה בקושי, בלגאן ועוגמת נפש, בעיקר עקב אינטראקציות עם אנשי מקצוע לא איכותיים מספיק. אמנם למרבה הצער ישנם לא מעט חאפרים בעולם השיפוץ, אולם כדאי לדעת שגם אנחנו, כלומר אלה שמשפצים את הדירה שלהם, מבצעים טעויות שעלולות לגרום שיבושים קשים בפרויקט ובסופו של דבר לתסכל אותנו.

טעות אחת, נפוצה במיוחד, במסגרת שיפוץ דירה היא לשנות את דעתנו לעתים תכופות — דבר שמצד אחד הוא לגיטימי. שיפוץ הוא לא משהו שעושים כל יום, ומן הסתם אם כבר יצאנו לדרך אנחנו רוצים להבטיח שבסופה מצפה לנו דירה בדיוק כפי שחלמנו עליה. מצד שני שינויים תכופים מדי יוצרים עיכובים משמעותיים ולא תמיד אנשי המקצוע פנויים לפרק זמן ארוך יותר מזה שסוכם איתם והדבר עלול לגרום לעימותים.

טעות אחת היא אי תכנון תקציב, כך שבאמצע הפרויקט של השיפוץ נגמר הכסף וחסרים חומרים חיוניים.

עיצוב דירות — סוף מעשה במחשבה תחילה

שיפוץ דירה הוא פרויקט רחב היקף ומן הראוי להתייחס אליו ככזה, ולהתנהל עפ”י הכלל של חז”ל סוף מעשה במחשבה תחילה — ורק לאחר תכנון קפדני (מומלץ בעזרת מעצבת פנים) לצאת לדרך. התכנון כולל גם את הפן העיצובי וגם את הפן הפיננסי, כך שלא תהיינה הפתעות לא נעימות תוך כדי שיפוץ.

טעויות נוספות שרצוי להימנע מהן תוך כדי שיפוץ בתים הן קניית חומרי הבנייה וחומרי הגלם בעצמכם (זה תמיד יוצא יקר יותר), הפרעה לעובדים (להציע קפה כן, שיחות ארוכות יתר על המידה — לא), ולמעשה גם להישאר בבית תוך כדי שהוא עובר שיפוץ זו טעות — אם כי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו מגורים במקום אחר בפרק זמן זה.

שיפוץ דירה — פרויקט חשוב