5 причин, чому варто вивчати іспанську мову

Якщо ви натрапили на цю статтю, то, мабуть, неодноразово замислювалися над тим, щоб розпочати вивчення другої іноземної. Чому саме другої? Думаю, ні для кого не є секретом, що у глобалізованому світі, у якому ми з вами живемо, вміння розмовляти англійською є просто “маст хев”. Коли ж постає питання про вивчення іще однієї іноземної мови, чомусь найчастіше вибір падає на німецьку, франузьку чи, скажімо, італійську, залишаючи мову Сервантеса поза належною ій увагою.

Шкода, адже саме іспанська мова є однією із найвпливовіших мов у світі. От, до прикладу, у статті, опублікованій на сайті британької газети The Guardian, стверджують, що станом на 2015 рік у Сполучених Штатах Америки вже проживало більше іспаномовного населення, ніж в самій Іспанії. Таким чином, Штати перетворилися на другу найбільшу іспаномовну країну у світі після Мексики. За прогнозами Бюро перепису населення США US Census Office до 2050 року кількість іспаномовного населення країни сягне позначки у 138 млн. осіб. Вражає, чи не так?

Отож, якщо ви ще й досі не впевнені у правильності (чи хибності) вашого вибору, далі матимете змогу познайомитися із п’ятьма причинами, які, на мою думку, змусять вас вивчити перше слово іспанською вже сьогодні.

  1. Іспанська мова є третьою мовою у світі за загальною кількістю носіїв (попереду у списку лише китайська та англійська). Більше того, іспанською розмовляють понад 400 мільйонів осіб більше ніж у 20 країнах світу. Окрім власне Іспанії, ця мова є офіційною у більшості країн Латинської Америки: Венесуелі, Колумбії, Аргентині, Чілі, Болівії, Перу, Еквадорі, Уругваї та Парагваї. Іспанською розмовляють такі країни Центарьної та Північної Америки як Мексика, Гватемала, Сан Сальвадор, Гондурас, Нікарагуа та Панама. Куба та Карибські острови також у цьому списку. Про Сполучені Штати вже згадувалося вище у статті.
  2. Можливість розуміти іспанську дозволить познайомитися з культурою іспаномовних країн, насолоджуватися творами визначних літературних діячів, відкрити шедеври кінематографу Іспанії та Латинської Америки. Лише уявіть, як володіючи іспанською зможете зануритися у світи, створені Сервантесом, Нерудою, Гарсіа Маркесом чи Айєнде, або ж подивитися перлини іспанського кіно в оригіналі. На мою думку, творіння таких майстрів кінематографу як Альмодовар або Медем втрачають свою аутентичність, якщо герої розмовлють українською, російською або ж англіською.
  3. Мова буде значною перевагою для вашого професійного та кар’єрного зростання. Володіючи іспанською принаймні на середньому рівні, ви зможете вільно спілкуватися у діловому оточенні. Можливість доступитися до величезного іспаномовного ринку (понад 400 млн споживачів, як уже зазначалося вище) буде вагомою перевагою при пошуку роботи у галузі маркетингу, реклами, продажів та ін.
  4. Подорожувати Іспанією та Латинською Америкою значно простіше, якщо ви розумітимете, про що говорять місцеві жителі. Зверніть увагу, що англійською мовою у Колумбії чи Венесуелі розмовляють не всі. Володіння іспанською хоча б на базовому рівні значно полегшить комунікацію та допоможе у багатьох ситуаціях.
  5. Окремо хотілося б поговорити про музику іспанською, оскільки володіючи мовою, ви відкриєте для себе цілий світ неповторних виконавців та музикантів, що пишуть та співають en español.

Звичайно, це лише деякі із основних причин, які можуть спонукати до вивчення іспанської мови. Насправді, їх значно більше і в кожному випадку вони індивідуальні. Можливо, ви хочете потрапити на навчання до Іспанії, поїхати працювати волонтером, може бути, що ви вже перебуваєте у іспаномовному середовищі і тому вам необхідно швидко до нього адаптуватися. В будь-якому випадку, найголовніше, — це бажання та мотивація.

Сподіваюся, що стаття була корисною і ви знайшли для себе необхідну мотивацію до вивчення кастильської. Діліться вашими думками та порадами у коментарях, адже мені було б надзвичайно цікаво дізнатися, що саме спонукало вас почати вивчення іспанської.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Gata Negra’s story.