Bowhead Sağlık ICO’su 17 Temmuz’da başlıyor

Bowhead Health şirketinin ICO’su yarın 17 temmuz’da başlayacak ve 31 Ağustos’a kadar sürecek. Öncelikle Bowhead firmasını yakından tanıyalım, Bowhead Health, test yapabilen ve test sonuçlarına göre ilaç yazabilen bir cihaz ve kullanıcılar, doktorlar ve şirketler için bir çok fayda sağlayan mobil uygulamadan oluşan bir platformdur.

Öncelikle sağlık sektöründeki bir şirketin neden token’e ihtiyacı var diyebilirsiniz ama bu ihtiyaçtan öte bir yenilik diyebilirim ve bu yenilik Bowhead Health için bir çok kolaylık sağlıyor. Örneğin token arzı ile sağlanan sermaye sayesinde Bowhead ürünlerini ve hizmetlerini geliştirebilecek ve token sahipleri de anonim sağlık verileri ile elde edilen kazançlardan gelir sağlayabilecekler.

ICO Detayları

Bowhead tokenlerini satın alarak Bowhead’in Singapur’da kurduğu Bowhead Tokens Pte . Ltd adlı kapalı uçlu bir fonda siz de yer almış olacaksınız. Öncelikle bildiğimiz üzere çoğu proje Ethereum tabanlı olarak yapılırken, Bowhead Health waves tabanlı olarak geliştirilmiş, bu da token arzından hemen sonra waves dex aracılığı ile işlem yapılabilmesini sağlayacak. Özellikle Waves, Ethereum’a göre daha esnek bir platform olduğu için Bowhead tokenleri için Waves kullanılmış.

Toplam Bowhead token miktarı 100 milyon bunlardan 40 milyonu crowdsale (kitle satışı) aracılığıyla halka sunulacak. Peki herkesin merak ettiği soruya gelelim bu tokenler ne işimize yarayacak? Daha önce söylediğim gibi Bowhead Health bir mobil uygulama geliştirdi, bu uygulama aracılığıyla kullanıcılardan sağlık verileri elde edilebilecek tabi bunlar tamamen anonim ve kişinin kendi isteği ile şirkete sağladığı bilgiler. Bunlar ilaç şirketlerine, araştırma kurumlarına vs. satıldığında kullanıcılar paranın %70’ini kazanırken token sahiplerine de ellerinde bulundurdukları token miktarına orantılı olarak %30’u pay edilecek. Bunun haricinde de ileride gelecek başka özellikler ile token daha kullanışlı hale gelebilir.

Geri kalan 60 milyon token ile ne yapılacağına göz atalım. Bowhead şirketinin ekibi için 20 milyon token ayrılıyor tabi bunların hepsi çekirdek bir ekip için değil, Bowhead Health kendini geliştirdikçe hem yönetim kısmında hem de doktorlar&bilim adamları kısmında büyüyen bir ekibe sahip olacaktır ve bu tokenler belli oranlarda projede yer alan bir çok kişiye dağıtılacaktır.

Son olarak 40 milyon token de mobil uygulamada vs. anonim verilerini şirkete veren kullanıcılar için ödeme yapmak üzere saklanıyor. Bu şekilde platformun gayet teşvik edici olacağını söyleyebiliriz. Bitirmeden önce ekibin de gayet alanında tecrübeli kişilerden oluştuğunu söylemeden geçemeyeceğim. Bowhead kurucusu ve CEO’su Dr. Rhea Mehta, toksikoloji alanında doktora derecesine sahip ve Dr. Francisco Diaz-Mitoma, tıp diplomasına NASDAQ’da (VBIV) bulunan bir şirketin kurucu ortağı ayrıca ekipte mühendislik ve üretim alanında kendini kanıtlamış kişiler bulunuyor.

Genel olarak baktığımızda Bowhead Health şirketinin tek bir ürün&hizmet şirketi olmadığını görüyoruz. Bowhead’in mobil uygulama, tıbbi cihaz ve kişisel takviyeleri ile bir platform olduğunu söyleyebiliriz. Her şeyden öte Bowhead’in nihai amacı kişiselleştirilmiş sağlık hizmetini herkes için mümkün kılmak olduğu söylenebilir.

Bowhead Health web sitesi: http://bowheadhealth.com/

Mobil uygulamasının ekran görüntüleri: https://bowheadhealth.com/#screenshot-section

bitcointalk.org kullanıcı adım: gedor