Bowhead Health sağlık alanındaki sorunları blok zinciri ile çözüyor

Günümüzde vitamin eksikliği büyük bir problem neredeyse her insanın ek takviyeye ihtiyacı var. Genellikle ne kadar takviye alınması ile ilgili net bir şey de yok internette baktığınızda d vitamini gibi popüler takviyelerin limiti konusunda farklı görüşteler. Bu da fazla vitamin alımı gibi ciddi sonuçları olan, ölüme bile sebep olabilen sonuçlara yol açıyor.

İkinci bir sorunda test yaptırmak ülkemizde olmasa da özellikle afrika ülkelerin de bu gibi sağlık hizmetlerine ulaşmak gerçekten zor bu konuda Bowhead Health evde kullanabilecek test kitleri sunuyor. Bunlar d vitamini, sıtma, gibi önemli testler. Özellikle sıtma problemi afrikadaki hükümetlerin bütçelerinin büyük çoğunluğunu oluşturuyor.

Grönland balinası, 200 yıldan fazla yaşıyor.

Bowhead Health bu sorunları ve afrikadaki ülkelere oluşturduğu büyük gideri çözmek için bu hastalıklarla karşılaşılan ülkelere büyük bowhead cihazları kurmak istiyor bu sayede kendini kötü hisseden biri herhangi bir üçüncü kurum veya şahısa ihtiyaç duymaksızın kendi testini yapabilecek ve bowhead cihazına iletip kendisi için gerekli ilaçları alabilecek, peki bu süreç nasıl işliyor biraz açalım: örneğin kendinizi kötü hissediyorsunuz yapmanız gereken tek şey bowhead’ın sağladığı test kartuşlarını kullanmak tükürük veya kanı içine yerleştirerek belirli yerlerde kurulmuş olan bowhead cihazına yerleştiriyorsunuz cihaz renk ölçüm analizi yaparak hastalığın ne olduğunu belirler ve gerekli ilacı ve kullanımına yönelik bilgileri hastaya cihazdan sağlar.

Bowhead geliştirdiği mobil uygulama, bowhead cihazı,blok zinciri yapısı ile sağlık hizmeti sektöründe bulunan hasta dahil herkese fayda sağlar. Örneğin araştırmacılar akıllı sözleşmeler sayesinde başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan hasta verilerine erişebilir ve hastaları bowhead tokenleri ile hastayı ödüllendirebilirler. Özellikle bu şekilde hastaların verileri anonim şekilde araştırma ve ilaç şirketlerine sunulabilir. Bu yolla bu verileri sağlayan hastalar token kullanarak ödüllendirilecekler ayrıca bunun %30’u token sahiplerine paylaştırılacak. Bu baktığımız zaman hem hastalar açısından anonim olarak verilerini paylaşmaları yönünde çok teşvik edici bir yöntem olarak görünüyor. Ayrıca doktorlar hastalar ile çok kolay bir şekilde iletişime geçebilir onların sağlık durumlarını izleyebilir bu da blok zinciri sisteminin getirdiği erişim ve güvenlik gibi temel özellikleri sayesinde gerçekleşir. Özellikle doktorlar hastalardan bazı anketler ile anonim veriler elde edebilir bu da hem hasta hem de doktor için fayda sağlar. Son olarak hükümetler için getirdiği büyük faydalar var, hükümetler bowhead cihazlarından sağlanan anlık veriler ile kendi nüfuslarının sağlık durumlarını anlık olarak izleyebilir, ve gerekli durumlarda acil olarak müdahale yapabilir.

Şu gerçek ki sağlık verileri kişinin en önemli ve mahrem verilerinden biridir ve geleneksel teknolojiler ile korunması, aktarılması, erişilmesi çok büyük bir sorundur. Blok zinciri sistemi getirdiği yenilikler ile şüphesiz sağlık hizmeti sektörünü baştan inşa edecektir. Bowhead Health de gerek vizyonu, gerek teknolojik alt yapısı ve tecrübeli doktorlardan, mühendislerden oluşan ekibiyle şüphesiz bu devrim içerisinde büyük bir rol oynacaktır.

Bowhead Health web sitesi: http://bowheadhealth.com/

Mobil uygulamasının ekran görüntüleri: https://bowheadhealth.com/#screenshot-section

bitcointalk.org kullanıcı adım: gedor