ARCA — “Arca”

Žanras: experimental electronic, art pop, IDM

Gėris: 10X

Klausydamas prieš trejus metus išleisto “Xen” ar prieš porą metų pasirodžiusio “Mutant”, buvau kiek atsargesnis su vertinimais. Viena vertus, buvo akivaizdu, kad venesuelietis Alejandro Ghersi yra it kunkuliuojantis potencialo arbatinukas, kuris čia pat užvirs ir išsprogdins visą virtuvę nafig. Kita vertus, tas potencialas buvo visiškai neapibrėžiamas, klaidžiojantis tarp padrikų kompozicijų ir kartais tiesiog per sunkus suprasti.

Trečias kartas yra tai, ką paklausius norisi spragtelėti pirštais ir šūktelti: “This is it!”. Į trylika kūrinių sugulusios nurautos Alejandro idėjos susivėrė į vientisą, nors tuo pačiu metu vis dar įvairiapusišką liniją. Tarsi klaidžiotum po apleistos sanatorijos kambarius ir kiekviename iš jų rastum po paslėptą rakto dalį — tik pabaigus visą kelionę, pavyks surinkti raktą iki galo ir atverti duris į albumo didybę.

Arca yra kažkoks visiškai kitoks, tarsi naujųjų laikų “Aphex Twin”, kuris, pasirodo, dar turi ir baugiai nuostabų balsą, klaidžiojantį kažkur tarp Bjork ir ANOHNI pasaulių. Jau net įdomu, kokį slaptą ginklą jis išsitrauks kitą kartą, bet to kito karto laukimas tikrai neprailgs, nes “Arca” jį kokybiškai užpildys.

Tai yra labai stiprus, išliekamąją vertę turintis albumas. Labiau patirtis, nei tiesiog muzika. Būtinai paklausykit.

Albumas Spotify: https://open.spotify.com/album/1MQO4j8QExVgmnplbIodEU

Arca FB: https://www.facebook.com/arca1000000/?fref=ts

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Ghost Note’s story.