DEEPER UPPER — “MIRRORS”

Žanras: synth pop, electro pop, indie rock

Gėris: 7X

Na štai — viena daugiausiai žadančių lietuviškų grupių iššovė savo ilgagrojį. Erzino neilgai — vos prieš kelias dienas gyveniman paleido vaizdo klipą “No Regrets”, paskelbė albumo pristatymo renginių grafiką, o šiandien surengė gyvą pristatymą bei sukėlė albumą į visas esmines muzikos klausymo platformas.

Laukiau šito albumo su dideliu nerimu. Prieš kelerius metus pamatęs juos ant “Loftas Fest” scenos supratau, kad čia yra “the next big thing”. Grupė pamažu link to didelio dalyko ir slinkosi, bet jau taip pamažu, kad buvo kilusi rizika prarasti momentą.

Kitas dalykas — per tą laiką “Deeper Upper” jau spėjo pakoreguoti savo atliekamos muzikos stilių ir matuoklis nuo “rock” pasistūmėjo gerokai arčiau “pop”. Tą įrodė ir pirmasis naujo albumo žvirblis: “No Regrets”.

Bet albumas “Mirrors” yra gerokai daugiau, nei “No Regrets” (beje, ir šis gabalas visame albumo kontekste skamba geriau, nei ištrauktas ir pateiktas atskirai).

Pirmasis jame nuskamba “Rolling Tide” ir aš jau lengviau atsikvepiu. Viskas gerai. Sodru, gyva, gražu. Albumo atidarytojas kartu yra ir vienas stipriausių gabalų, iškeliantis per aukštą kartelę šalia esančiam “Pioneers” ir jau girdėtam “No Regrets”. Užtai ketvirtasis “Portraits” yra apskritai didelis electro pop gėris, kuris tikrai nepadarytų gėdos ir išbėgęs į tarptautinių varžybų aikštelę.

Po to albumas įgauna daugiau monotonijos, tempas sulėtėja ir dainos vis labiau slenkasi į madingojo indie teritoriją. Bet viskas ok, susiklauso smagiai netgi ne nuožmiam šio stiliaus gerbėjui. Gyvai turėtų skambėti dar stipriau ir įtikinamiau, ypač epiškasis “Mountain on My Shoulders”.

Paskutinysis “Paradox of Time” yra dar vienas vykęs kūrinys, bet man pabaigoje norėjosi didesnio akcento. Dabar liko toks jausmas, tarsi “Deeper Upper” atgrojo, išėjo, neužtrenkę durų ir nebegirdėjo, kad publika dar kviečia biso.

Apibendrinu: madingas, kokybiškas, vientisas albumas. Mielai priglausčiau jo kopiją prie savo kuklios vinilų kolekcijos. Snorre iš savo “Ymir Audio” vėl išspaudė viską, kad lietuviška muzika atitiktų pasaulinius standartus, o “Deeper Upper” iš savęs ateityje išspaus dar daugiau, nes potencialas akivaizdus.

Albumas “Spotify”: https://open.spotify.com/album/3E1ZdnqqAwwLtpj6orn9HR

Grupės web: http://www.deeperupper.com/

Grupės “Facebook”: www.facebook.com/DeeperUpper/

Albumo “Mirrors” pristatymo renginių grafikas: https://www.facebook.com/pg/DeeperUpper/events/