FREAKS ON FLOOR — “WAVES”

Foto: Vytauto Dranginio

Žanras: alternative rock, party rock, rock’n’roll

Gėris: 8X

Gražu žiūrėt, kaip “Freaks on Floor” įsukinėja savo naują albumą. Aplakstyti “influenceriai”, paskelbtas albumo pristatymo anonsas (šį penktadienį “Lofte”, jeigu ką), subėgiota į “Labas rytas”, “Vilnius Temperature”, “Coffee Inn”… Pas Ghost Notes, beje, irgi buvo užsukę.

Kaip tai vertinu? Labai gerai. Visuomet akcentavau, kad nereikia kažką sukūrus tyliai sėdėti, laukti, kol būsi pripažintas, o tam pripažinimui neatėjus, keikti pasaulį, kuris tavęs nesupranta. Reikia judėti, eiti ekstra mylias ir rinkti palaikymo taškus, nes socialinių tinklų ir geimifikavimo visuomenė yra būtent apie tai.

Bet šiandien ne tik apie piarą. Jis įmanomas, bet labai sudėtingas ir trumpalaikis, jeigu paskui veiksmus neateina geras produktas. Šiuo atveju produktas yra ketvirtasis “Freaks on Floor” albumas “Waves”. Jis pas mane atkeliavo CD pavidalu ir tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl apžvalga vėluoja vieną dieną — tiesiog neradau atliekamo CD grotuvo namie, o automobiliu važinėju ypač retai. Kokie laikai atėjo, ane?

Foto: Vytauto Dranginio

Taigi, albumas. Visų pirma, aš labai džiaugiuosi, kad amžinai perspektyvi grupė per dešimt veiklos metų pagaliau tapo grupe. Aš pagaliau matau jos stuburą: Justino Jaručio ir Roko Beliukevičiaus tandemą, papildytą stipria komanda ir, aišku, kokybės ambasadoriumi Snorre Bergerud. Faktas, kad įrašas darytas jo “Ymir Audio” studijoje, automatiškai reiškia, jog nebereikės parintis dėl nesuskambėjusių gitarų ar autotuninto vokalo.

Bendradarbiavimas su Leon Somov ankstesniame albume “Life” irgi nebuvo labai blogas dalykas, bet šitai grupei reikėjo galų gale suskambėti ir jie suskambėjo, patikėkit manim.

Foto: Vytauto Dranginio

Albumas “Waves” taiko į 42 minutes. Mano įsitikinimu, tai yra akivaizdi užuomina, kad bus vinilas :) Bet kokiu atveju, jau nuo intro “From The Bottom Of My Heart” aišku, kad čia bus kokybė. Lyriškieji rokeriai pagaliau yra pažaboti gitaromis ir akylai prižiūrimi, kad po kelių akordų netaptų sūriukais (angl. cheesy).

Atidarantis gabalas “Star” jau yra tam tikras šių metų lietuviškos muzikos reiškinys, nes jame sukomplektuoti keli netikėtumai, nuo falcetu dainuojančio Justino, DNB naujame ofise susukto smagaus vaizdo klipo, iki visų hitui reikalingų atributų (ū-ū-ū-ū), kurie iki šiol “fryksams” buvo sunkiai įkandami.

Foto: Vytauto Dranginio

Judam toliau. Gabalas “Waves”, pasirodo, yra visai ne apie Justino taip mėgstamas banglentes, o apie santykius su mylima moterimi, kurie yra kaip bangos ir visuomet lūžta ne ten, kur galima būtų tikėtis. Įdomi aliuzija, dar vienas stiprus kūrinys.

Tada į ausis įkala “Hold On To Me” — stiprus albumo Nr. 2 — ir kiek mažiau triukšmingas “Betterman” (jau matau mistinį miesto herojų Betermeną, lekiantį laiku iš darbo namo su pirkinių maišeliais, gėlėmis žmonai ir bilietais į kino teatrą). Albumo oazės pabaigoje sutinkame dar vieną įdomų kūrinį “Body & Soul”, kuris beveik gospeliškais chorais palydi mus į laiko užpildytojų zoną.

Foto: Vytauto Dranginio

Taip, mano įsitikinimu, bent keturi albumo antrosios pusės kūriniai yra tai, kas nutinka dažnam net ir pasaulinio garso grupės albumui. Turi būti hitai, turi būti ir vidutiniokai, kad pastiprintų hitų įvaizdį. Laimi komanda. O šita “Freaks on Floor” komanda laimi pergalingu tritaškiu per iškeltas skeptikų rankas, nes uždarantis gabalas “We’ve Still Got Time To Fix It” neša labai toli. Dar nesu girdėjęs lyriškiau įpakuoto buitinio konflikto :)

Foto: Vytauto Dranginio

Verdiktas paprastas. Artėjančiuose muzikos apdovanojimuose T.Y.L.A, greta visas įmanomas statulėles nunešusio Donato Montvydo supernovos, savo metų roko grupės statulėlę prie krūtinės glaus ir FoF. Jeigu nutiks stebuklas ir T.Y.L.A. bus pervadinta į M.A.M.A., tai “fryksai” dar turi šansų pasistumdyti ir dėl metų albumo, bet čia jau iš utopijos žanro.

Dar konkrečiau: jeigu šiemet mano jau aprašyti “Kings Of Leon”, vietoj savo naujausio “WALLS” būtų išleidę “Waves”, būtų sulaukę daug geresnių atsiliepimų, nei turi dabar. Nes lietuviškas “Waves” yra tikrai geresnis albumas už amerikietišką “WALLS”. O tai jau šį tą reiškia.

Facebook: https://www.facebook.com/FreaksOnFloor/?fref=ts

Bandcamp: https://freaksonfloor.bandcamp.com/

Albumo pristatymo “Lofte” renginys: https://www.facebook.com/events/1240637222667882/

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.