KID KOALA — “Music To Draw To: Satellite”

Žanras: ambient, ambient pop, electronic

Gėris: 8X

Eric San — žmogus iš Kanados, kuriam nebuvo pagailėta ne tik talentų, bet ir darbštumo, būtino tiems talentams materializuotis. Bičas kuria albumus, puikiai suka plokšteles, rašo muziką įvairiausiems filmams ir projektams, pats kuria ir įrašo ne tik muziką, bet ir dėlioja dainų žodžius, piešia… Žodžiu, pavydas graužia.

Ir vis tik Eric aka Kid Koala kūrybą iki šiol dažniausiai klausydavau tik atskirais fragmentais, priklijuodamas labiau patikusius ankstesnių albumų kūrinius prie grojaraščių. Tuo tarpu patys albumai nelipdavo: lyg ir prisiruoši, skiri laiko perklausai, bet žiūrėk — po dvidešimties minučių tu jau visai kažkur kitur.

Nenuostabu, kad naujausią jo albumą “Music To Draw To: Satellite” kritikai jau įvardija, kaip “most epic so far”. Valanda ir dešimt minučių — norėtumėt tiek savo laiko investuoti į ambient pop? Jeigu tai yra šitas albumas — tuomet šita investicija tikrai verta dėmesio. Kodėl?

Visų pirma, tai yra muzika, kuri neblokuoja. Eric jau pavadinime koduoja albumo paskirtį: žadinti kūrybiškumą, neužgožti savo intensyvumu, būti tarsi papildu prie kitos veiklos. Tai muzika, kuri vienodai gerai skambės ne tik piešiant, bet ir skaitant, rašant, vairuojant, lyginant, geriant kavą. Ji neįpareigoja, bet kartu ir kokybiškai užpildo tylias akimirkas.

Visų antra — Kid Koala perfekcionimas čia pasiekia naują lygį. Detalių dermė daro įspūdį jau po pirmo klausymo. Jokio nereikalingo pasisukimo kairėn, jokio kojos nikstelėjimo, jokio noro nustebinti, kai to mažiausiai reikia. Kūriniai tarsi ir auga, turi savo kulminacijas, atoslūgius, bet tai pasiekiama be papildomų ritmo injekcijų.

Na, ir visų trečia: islandų pagardas — Emiliana Torrini. Jos niekada nesubręsiantis vokalas lydi per visą albumą, periodiškai sugrįždamas ir įliejantis beveik patentuotos šiaurietiškos ramybės. Gal tai kažkiek sustiprina asociacijas su kitais atlikėjais, mėgstančiais savo alternatyvią elektroniką papuošti moteriškais “ghostly” vokalais. Čia galima išgirsti truputį Múm, truputį Massive Attack, bet bendras bendras rezultatas išlieka nepakitęs: tai be jokios abejonės tas pats, tik gerokai patobulėjęs, Kid Koala.

Apibendrinant, “Music To Draw To: Satellite” yra tarsi koks rūkstantis ugnikalnis: žiūri į tuos dūmus virš kraterio, girdi duslų bumsėjimą kažkur gelmėse ir tikiesi, kad lava neišsiverš. Nes jos ir nereikia: viskas čia gražu taip, kaip yra.

Albumas Spotify: https://play.spotify.com/album/2BEeeIgCNMJjm1Lcco6KSn

Atlikėjo web: http://kidkoala.com/

Atlikėjo FB: https://www.facebook.com/KidKoala/

Like what you read? Give Ghost Note a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.