Muzikos metai: vasaris

Po dramatiško ir muzikaliai turiningo šių metų sausio vasaris buvo neįtikėtinai skurdus. Jeigu sudarinėjant sausio grojaraštį teko kaip reikiant padirbėti, atrenkant geriausias dainas į dvidešimtuką, tai vasario grojaraštį vos ištempiau iki dešimties dainų ir tai dalies jų negročiau savo mėgstamiausių hitų vakarėlyje.

Kalbant krepšinio terminais, vasario rinktinė yra vieno aiškaus lyderio komanda. To vieno lyderio charizmos užteko gal kokiam pusmečiui. Kanye West…

Ir ko tik jis šiemet nepriskaldė. Kaitaliojo albumo pavadinimus ir kūrinių sąrašą, tuomet, jau išleidęs albumą, toliau tobulino dainas iki begalybės, po kelių mėnesių išleido klipą — skandalą su dvylika vaškinių įžymybių vienoje lovoje. Dabar jau žinome, kad viena iš tų įžymybių yra JAV prezidentas. Gali būti, kad čia yra ir būsimas prezidentas, nes Kanye rimtai nusiteikęs imti 2020 rinkimus. Po pastarųjų rinkimų aš jau nebedrįstu nieko prognozuoti.

Vasarį išleistas Kanye albumas “The Life Of Pablo” buvo geras, bet šį kartą susidūrė su didesne konkurencija. Jeigu “Yeezus” 2013 metais ėjo į pirmas vietas praktiškai visuose topuose, tai Pablito greitai nuriedėjo į antrus ar net trečius šių metų geriausių albumų dešimtukus.

“Junior Boys” — dar vienas didesnis vasario vardas. Tiesa, jų albumo “Big Black Coat” nuoširdžiai nesupratau. Draugai man aiškino, kad čia viskas taip turi būti, jie tokie ir nieko nepadarysi. Vis dėlto, kai ką padariau — to albumo daugiau nebeklausiau. Rugpjūtį jų išleistas EP “Kiss Me All Night” man skamba įtikinamiau.

Vasarį išleistas Jack Garratt albumas “Phase” mane užkabino dėl gabalo “Water”. Paklausiau per “Opus” ir pagalvojau, kad čia kažkaip susitinka ba., SOHN ir James Black. Labai patiko. Vėliau, jau perklausęs visą albumą, supratau, kad tas gabalas ir buvo vienintelis išskirtinis.

Šitie shoegazeriai iš Sankt Peterburgo yra tikrai geri ir įdomūs. Jų vasario albumas “Grandfeathered” vis kažkaip sugeba įsisukti į mano grojaraščius, vis prilimpa prie vienos ar kitos nuotaikos ir užgroja ausinėse. Manau, pamatysime juos Lietuvoje kada nors netrukus, nes grupė tikrai daug žadanti.

Visą Ghost Notes vasario grojaraštį rasite čia:

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.