Nothing But Thieves koncertas Londone

Foto: internetų

Raidžių ir didžiosios dalies pikselių autorius: Valius Klimavičius (ZonA)

Prieš savaitę su Ghost Note sutarėm, kad aprašysiu įspūdžius iš Red Hot Chili Peppers koncerto O2 Arena Londone. Taip ir padarysiu, bet prieš įžengiant į visiems gerai pažįstamą pipirišką pasaulį, noriu pradėt nuo to, kas vyko kitame deguonies prekės ženklo pastate — Academy Brixton.

Foto: autoriaus

Jei RHCP karjeros orbitą visi puikiai stebime nuo mažens, tai penktadienio vakarą teko stebėti jaunos grupės Nothing But Thieves įskridimą į atvirą kosmosą.

Gruodžio pradžia, vėlyvas metas, britiškas oras — visiškas birzgalas. Kelias požemiais į paskutinę Victoria Line metro stotelę — Brixton neprailgsta. Tipinė londoniška naktis. Žmonės, galvose neturintys termometro jutiklių, vieni su žieminėm striukėm — kiti su maikutėm, vieni su žieminiais batais — kiti su „basanoškėm“.

Dauguma vienmarškinių suka link vienos žymiausių koncertų salių — Academy Brixton. Teatras talpina apie 5000 žiūrovų, joje grojo visas pasaulinis muzikos žvaigždynas: nuo Madonna, Bob Dylan, Iron Maiden, Sex Pistols, iki šių dienų karščiausių muzikinių blynų. Prie pat metro vartų pasitinka bilietų perpardavinėtojų šūksniai, kurie lydi visą kelią įki pat teatro durų. Ažiotažas didelis. Iškaba skelbia — Sold Out night.

Foto: autoriaus

Įvedus grupės pavadinimą į Wiki, galima lengvai atsekt grupės istoriją. Keli vaikinai iš Esekso pasirašo sutartį su Pharrell Williams ir David Bowie leiblu, su singlu “Itch” nusitraukia grandines, o savo debiutiniu albumu “Nothing But Thieves” (taip, daug negalvojo ties pavadinimu) priverčia įsimylėti.

Youtube peržiūros skaičiuoja milijonus, grupė groja kartu su Arcade Fire, Muse ir panašiais veikėjais. Leeds and Reading, Open‘er ir kiti festivaliai mielai priima į savo laukus, galiausiai viską vainikuoja “Sold Out” vakaras vienoje įdomiausių ne areninių koncertų salių Londone. G & G Sindikato narys Dj Mamania grupę laiko didžiausių šių metų minėto Opener festivalio atradimų, deja, bet eilinį sykį tenka pripažint, organizatorių skonio pergalę prieš manąjį, nes juos atradau tik šį rudenį.

Albumas neprašo fast forward mygtuko naudojimo, muzika primena tuos pačius Muse sumaišytus su Keane, Foals ir kitų įdomių grupių mišraine. Salė sausakimša.

Foto: autoriaus

Publika nuo jauno mokinio iki pražilusio senelio, atėjusio kartu su savo suaugusiu sūnum. Grindys su nuolydžiu leidžia mėgautis reginiu iš bet kurio salės taško. Publika nuostabi, žino kiekvienos dainos žodžius, nenuilstanti back vokalų jūra. Plika akim gerai matosi, kada atlikėjas tikras ir ar jis mėgaujasi akimirka, ar tai jam jau tapę darbu. Šiems vaikinams, tai yra svajonės išsipildymas.

Foto: internetų

Pirmojo albumo ir turo finalinis etapas. Grupės puslapyje nenumatyta daugiau koncertų. “This is, this is it”, dainuojama paskutinėj koncerto Ban All the Music dainoj, o mano akyse “this is, this is it”, yra mano širdies čempionai.

Greitu metu planuojamas išleisti antrasis albumas. Antras blynas parodys ar Nothing But Thieves gali skrist toliau link Red Hot Chilli Peppers nuveiktų darbų kalno. O būtent jie, kartu su Baby Metal, manęs laukė už poros dienų. Stay Tuned arba likit dermėj.

Grupės albumas “Spotify”: https://open.spotify.com/album/3q4BkDV5B7sczFcfrIl2a2

Grupė “Facebook”: https://www.facebook.com/NothingButThieves/?fref=ts

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.