R3 = R1+2

Trys šviesos kubai, trys skirtingi požiūriai į roką, trys lietuviškos alternatyvos kolektyvai vienoje arenoje. Ba., Freaks on Floor ir Colours of Bubbles. Didelėje arenoje. Tokioje didelėje, kad teko pasitelkti ties maksimalumo ribomis atsidūriusias PR pastangas, siekiant pritraukti kuo daugiau žmonių į šitą “Siemens” išbandymą. Prieš kelias savaites jį sėkmingai įveikė kitos subkultūros atstovai G&G Sindikatas, tačiau lyginti nelabai išeina — Sindikatui beveik tiek pat metų, kiek šitai jaunojo roko trijulei kartu sudėjus.

Dėl to man buvo baisiai įdomu, kas jiems pavyks, ką jie sugalvos, kaip jie išneš tą roko maištą ant iššūkių kupinos “Siemens” arenos scenos. Iš pirmo žvilgsnio, visos grupės turi savo stiprių pliusų. Visos neseniai išleido vinilus, CoB savo triukšmą susirinko kiek anksčiau, o ba. ir FoF ėmė Knygų mugę. Visos grupės turėjo sėkmingų koncertų ir pasitikrino jėgas Lofte ar panašaus dydžio erdvėse. Visos kaip ir tūkstantinės, bet tuo pačiu metu nežinančios, koks iš tiesų yra jų potencialas.

Čia yra viena esminė detalė, skirianti roko grupę nuo tiesiog roko grupės ir areninės roko grupės. Arba tu turi tą gyvulišką individualumą, tą asmeninę charizmą, tą gebėjimą nueit nuo taisyklių ir savo improvizacijomis užkerėti visus, arba tu to neturi. Šiandien visas tris grupes vertinau pagal tokį vienintelį kriterijų, nes juk laisvė rokenrolui ir viską ten.

Atsakymas paprastas: ba., netgi atsižvelgiant į dramatiškai pakeistą grupės sudėtį, yra tikrai subrendusi arenoms. CoB ir FoF yra puikios grupės kamerinei aplinkai ar mažesnėms erdvėms. Iš mano matytų koncertų, freaksai geriausiai skambėjo Kotrynos bažnyčioje, o CoB yra nuostabūs festivaliuose, kai neprivalai būti vienu iš headlinerių, užtenka tiesiog atgroti savo valandą.

Mano įsitikinimu, šiame naujojo roko jėgų pasimatavime ba. ramiai pasiėmė savo lyderystę. Benas sukūrė visiškai naują grupę, kuri palaiko kraujotaką net tada, kai burna nuslysta nuo mikrofono, gitara skrieja ant žemės o vokalistas nusprendžia eiti pabendrauti su publika ar paklausyti, kaip jie išdainuoja žinomiausių gabalų eilutes. Pagaliau tai yra kolektyvas, o ne vieno žmogaus kūrybinė agonija ant scenos. Pagaliau ba. ne tik klausosi, bet ir žiūrisi.

Kalbant apie kitus du — geri, bet paprasčiausiai nustelbti. O galbūt tiesiog pernelyg baugštūs, tačiau ei — jeigu jau nešame roko vėliavą ir kalbame apie šiuolaikinius pasipriešinimui taisyklėmis manifestus, turėtume tai parodyti kiekvienoje detalėje. R3 koncerte manifestą regėjau tik Beno pasirodymuose. CoB ir FoF — tiesiog profesionaliai atliktas savo kūrinių repertuaras.

R3 buvo įdomus, tačiau tuo pat metu ir atsargus eksperimentas. Šios trijulės susivienijimas tarsi ir skelbė apie norą užtikrintai surinkti artipilnį “Siemens”, tačiau kartu ir simbolizavo tam tikrą baimę dėl pavienių pasirodymų sėkmės. Po koncerto manau, kad ba. su savo solo pasirodymu rinktų tokią pačią ar net didesnę auditoriją, o CoB ir FoF vis tik geriau skamba mažesnėse erdvėse. Nepaisant visko, šitas R1+2 vakarėlis buvo tikrai įdomus naujojo lietuviško roko eksperimentas ir jis tikrai pasiteisino.

Ačiū už energiją ir neįtikėtinas pastangas siekiant, kad visa tai įvyktų taip, kaip įvyko.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Ghost Note’s story.