SLEEPMAKESWAVES — “Made Of Breath Only”

Žanras: post rock

Gėris 4X

Neseniai teko sudalyvauti “Facebook” komentarų diskusijoje, kur vieno alternatyvaus festivalio organizatorius pareiškė, jog post rokas, kaip ir stoneris, yra mirštantys, aktualumą praradę žanrai. Aišku, aš puoliau ginčytis ir kloti ant stalo gerus post albumus, kurių pernai buvo kaip niekad gausu. Vis dėlto, po kurio laiko mano kategoriška pozicija dėl žanro aktualumo pradėjo švelnėti.

Ne, post rokas nemirė ir niekur jis nedingo, tačiau jis persikelia į kitus stilius, maišosi su kitais alternatyviaisiais metalais ir kuria naujus elementus periodinėje muzikos žanrų lentelėje. Tuo pačiu metu grynas, klasikinis postrokas po truputį traukiasi nuo scenos. Iš šio žanro top albumų pernai pozicijas atstovėjo iš esmės tik “Explosions In The Sky” (na, gal dar pg.lost), didžiąją dalį kitų, nuo Alcest iki Neurosis, galima vadinti post metalo, post punko, post dar kažko žanrais su post roko elementais viduje. Net tokie žanro poliai, kaip Mogwai ar Mono, jau kurį laiką nardo po garsinių eksperimentų jūras ir ieško naujovių, todėl naujo tradicinio post roko ėdžios kasmet stovi vis tuštesnės.

Toks štai intro į australų sleepmakeswaves naujausią albumą “Made Of Breath Only”. Šita grupė įkūnija viską, ką reikia žinoti apie instrumentinį, pozityvųjį, gryną post roką: kintančio intensyvumo ir ritmikos kompozicijos, shoegaze’iškos garso sienos su tarpuose liulančiomis nostalgijos pelkėmis, iki begalybės užsukti albumų ir dainų pavadinimai… Jie visuomet grojo post roką, kurį aš pamėgau prieš beveik dešimt metų. Jie tokį post roką tebegroja ir naujame albume, bet panašu, kad šitas vakarėlis jau prieš kurį laiką baigėsi.

Viskas, ką girdžiu “tik iš kvapo” pagamintame albume, yra dar vienas pamokos apie post roką pasikartojimas. Taip, čia yra keletas vietų, kurios skamba net labai ok, o “the edge of everything” yra labai geras gabalas, bet to negana, nes vos įpusėjus albumui, jau norisi šaukti “boooring”! Kokiais 2009-aisiais šitas albumas būtų suėjęs be sriubos ir garnyro, o dabar — hmm... Panašu, kad praeities klonuoti nepavyko. Na, bet jeigu post roką atradote ką tik ir norite su juo susipažinti, pernelyg neklaidžiodami po archyvus, tai perklausyti “Made Of Breath Only” visai verta.

Albumas Bandcamp: https://sleepmakeswaves.bandcamp.com/

Grupė FB: https://www.facebook.com/sleepmakeswaves/?fref=ts

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.