אם זה לא היה ברור עד עכשיו, ילדים הם יצורים מדהימים. 
יש בהם ידע וחכמה שמבוגרים שוכחים. אפילו במרי פופינס כתבו על זה (בספר, לא בסרט הקיטצ׳י). 
ילדים לומדים כל הזמן על העולם, הם חייבים להגדיר ולהרחיב את הידע שלהם בכמה שפחות זמן כי זה סוג של מנגנון השרדותי. אם הם יזהו יותר מהר מה מותר לאכול ומה לא, איזה חיה עלולה להיות טורפת ועם איזו אפשר להתכרבל, או איפה נגמרת המדרכה ומתחיל הכביש, סיכויי ההשרדות שלהם יהיו גבוהים יותר. ולכן המוח שלהם מאוד גמיש, ומשתנה כל הזמן.
ריצ׳ארד דוקינס מציע בגן האנוכי, שזאת בעצם מזימה של הגנים שלנו שהם כנראה סוג של סימביוזה בין וירוסים וחלקי תאים שהצליחו יותר ממה שהם ציפו.

בניית ידע חדש (לימוד) זאת פעולה קשה ומעייפת. הנוירונים במוח שלנו מייצרים פיזית קשרים חדשים אחד לשני, הורסים קשרים קיימים, מוסיפים על הקיימים. זה מורכב ומעייף. ולכן רוב הילדים הם אלופים בעיבוד. 
יש ילדים שמציירים כל הזמן. 
יש ילדים שנשכבים על הרצפה וצורחים. 
יש ילדים שמתחפשים

לאלוף הפרטי שלי יש דרך משלו לעבד מידע. הוא בונה ומציג את מה שהוא צריך לעבד. לפעמים בלגו, לפעמים בפליימוביל, לפעמים מהשיט של המחזור שצריך כבר להעיף מהבית. 
אחרי שאנחנו רואים סרט ביחד, כשהסרט מסתיים, ורואים כתוביות, ואני מכבה את המחשב, הוא הולך בשקט לחדר, מגלגל לסלון את השולחן לגו שלו ומתחיל לבנות את מה שהיה בסרט. בערך. אחרי כמה דקות זה מתרחב ומשתכלל והופך כבר לסיפור אחר. אבל זאת הנקודה שבה הוא כבר עיבד את הכל והוא יכול להמשיך הלאה. 
בהתחלה חשבתי שהוא פשוט ממשיך את המשחק שהוא התחיל לפני הסרט, אבל עם הזמן, כשההתנהגות הזאת חזרה על עצמה בצורה די מדוייקת הבנתי שזה כנראה לא במקרה.

לפני כמה ימים ישנו אצלו חברים ביום שישי בערב. ההשקמה המשותפת הייתה כמובן ב 6 בבוקר (יום שבת) יצא שהתרשלנו בהחבאת הטאבלט באותו יום ולכן מצאתי את עצמי ביום שבת בבוקר עם שלושה בנים שמשחקים כבר שלוש שעות קלאש רויאל. באיזה שהוא שלב הנוכחות ההורית שלנו החליטה להפסיק להתעלם מצווחות השימחה שהגיעו מהסלון ולהתעורר. 
ואז עשינו כמובן פעולת תגמול הולמת ולקחנו את הטאבלט.

אחרי שתי דקות בדיוק היו עדין שלושה ילדים בסלון בצווחות שמחה, עכשיו עם מערך שלם של דרקונים, גמדים, פרינסס, זומבי ארמי וכו׳ מפליימוביל.

זומבי ארמי זה כמובן הכי שווה

ומה קורה בימים שלא ישנים אצלו חברים, והוא מוצא את הטאבלט ורואה סרטוני יוטיוב? 
הוא רואה הפנתר הורוד, סרטים של ילדים מרכיבים לגו (קטע הזוי), קטעים מסטאר וורס והשם יודע מה עוד. ואז כשאנחנו מתעוררים ולוקחים את הטאבלט הוא לא יודע איזה מבין אלו לעבד. הוא ראה יותר מידי וכמו ביו-טיוב, אין באמת סיפור אחד קוהרנטי שיש לו התחלה אמצע וסוף. זה יותר מידי בשביל להכיל ולעבד ואנחנו מתמודדים עם ילד שנראה כמו ילד, אבל מתנהג כמו שיילוב בשר הטבעות אחרי שסמואל דוקר אותה.

דקה 1:58 והלאה

ומה מבוגרים עושים כשהם צריכים לעבד דברים? פותחים פייסבוק. כדי לשכוח ולהעביר את זה הלאה.

ומה זה עושה? מייצר אצלנו תסכול ודכאון.

אז בפעם הבאה שמישהו בעבודה מעצבן אתכם, לכו ללגו של הילדים, זה עושה פלאים.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.