Geleceğe Dönüş 2 filmini hatırlayanlar bilir. Orada ana karakterimiz Marty Mcfly ve Doktor Emmet Brown bir hatayı düzeltmek için geleceğe gitmek zorundadırlar ve bu tarihte 2015’tir. O zamanlar gelecekte (2015’te yani) uçan arabalarımız ve uçan kaykaylarımızın olacağı, ufacık bir pizzayı mikrodalga fırına attığımızda tüm aileye yetebilecek büyüklükte bir pizzaya dönüşebileceği…


McDonald’s ve Burger King uzun yıllardır Türkiye fast food pazarının en önde gelen isimleri olmakla birlikte Sürekli kıyasıya bir rekabet içindeler. Markalar kendilerine ait belirli ve geniş müşteri kitlelerini korumak ve sürekli yenilerini eklemek için yıllardır kendilerini geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyorlar. Öyle ki artık birçoğumuz için yabancı menşeli olmalarına…


http://www.share-international.org/magazine/old_issues/2009/images/200907_water_sound5.jpg

Bugün bir videoda karşılaştım ve sizlerle paylaşmak istedim.

Kısaca Cymatics: Her sesin(ritmin,konuşmanın vb.) bir titreşim şekli var. Bu şekli sıvılara yansıtmaya cymatics deniyor.

“Mimari donmuş müziktir ve müzik akan mimari…”
Goethe

Ritimler geometrik olarak açığa çıkarlar ve matematikle değerler ile tam çözülebilmektedirler.


Dolu dolu bir alldesign daha bitti. Bir çok tasarımcı ve alanında başarılı konuşmacılar geldi. Bizlere tasarım hakkında çok değerli bilgiler verdiler. Konuşmaları dinlerken hoşuma giden, bana ilham veren sözleri not aldım. Sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Ayşe BİRSEL

  • Ben nasıl düşünüyorum?
  • Hayatım en büyük projem.
  • Hata yapmaktan korkma.
  • Sevdiğiniz hayatı tasarlayın.

Tim Holman ve Claudio Guglieri Projesi

Tim Holman ve Claudio Guglieri Projesi çok güzel bir doku kütüphanesi keşfettim.

İçerisinde çok farklı dokulara erişebileceğiniz ve kendinizin rahatlıkla indirip kullanabileceği bir çok doku örneğine sahip.

İsterseniz kendi tasarladığınız dokularıda yollayabilirsiniz.

Siteye ulaşmak için: buradan.

Doku göndermek için:buradan.


Bazı insanlar sabahları uyanmakta zorluk çekerler(bende dahil) bunları yenmek adına bazı hileler yapmak gerek,işte onlardan bir kaçı,aklıma geldikçe ekleyeceğim.

1-Uyumadan önce plan yapın.
Neden sabahları ne giyeceğim diye düşünesiniz ki ? yada neden bugün ne yapacaktım diye düşünesiniz ki ? Uyumadan önce plan yapın!

2-Meditasyon yapın.
Sabah kalkar kalkmaz yoga yapın demek istemiyorum ama kendinizi neşendirecek ve güne iyi başlatacak sözlerle başlayın!Aynaya baktığınızda bugün dünden daha güzel bir gün olacak deyin kendinize!

3-İyi şeyler okuyun.
Sabahları bir çok insan gazete de yada cep telefonlarından haberleri okur/izler,bunlar genelde güne kötü başlamanıza neden olabilir.O yüzden sabahları okuyabileceğiniz eğlenceli şeyleri okuyun,sabahları okuyabileceğiniz bir komedi kitabı yada kendinizi geliştirecek bir kitapta okuyabilirsiniz.

4-Kahve yerine yeşilçay’ı tercih edin.
Kahve sizi ayık tutabilir ama bir yeşil çayın verdiği sağlığı dinginliği kahveden alamazsınız.Yaşasın yeşil çay.

Giray BATITÜRK

UX/Product Manager | Consultant | Simplifying user experience management

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store