Mauricio berbat bir pazarlamacı olmasına rağmen nasıl 2000$ kazanan mikro girişimini kurabildi? Neyi doğru yaptı? Bu yazıda bu ve benzeri konulara cevap bulacağız. Ama önce gelin bu kişi ne ürünü yapmış ona bakalım.

Newsletter Reader (https://newsletterss.com/), newsletterlarla ilgili epostaları farklı bir uygulamada gösteren ve karmaşık epostalardan kurtaran bir araç geliştirmiş.

Mauricio ilk ürününü 19 yaşındayken arkadaşıyla küçük projelerle ilgilenerek geçiriyor. Uber tarzı paket servisi sistemi tasarlıyorlar ama umdukları gibi gitmiyor.

Günde çok fazla bilgi tükettiyormuş. Sonra aklına içerik üretmek için değil de içerik tüketmek için bir fikir gelmiş ve kolları sıvayıp bu işi yapmış.

Ona göre en kötü şey web uygulamasını geliştirmekmiş. Onun yerine applere yoğunlaşsa daha çok gelir elde edebilirmiş.

Ürünü pazarlarken çok çuvallamış ama o büyüme hissi yüzünden çok araştırıp çok denemiş ve sonunda ayda düzenli gelen 2000$’lık mikro girişimini kurmuş.

Beni Twitter’dan takip etmeyi unutmayınız! https://twitter.com/ugur2nd

--

--

Tony Dinh isimli bu arkadaş 4 ay önce 1000 takipçi olmak için profil resmini otomatik güncelleyen bar sistemi kodlamış. Ve herkes bu fikre bayılmış. Daha sonra Tony bu fikri SaaS haline getirmiş. (https://blackmagic.so/)

Aylık 4$ olan bu hizmeti Twitter banneri içinde kullanabileceğini keşfetmiş. Fakat bir sorunu varmış. Gelirleri arttırmak. Eğer aklınızda Tony için gelir arttırma fikirleriniz varsa Twitter’dan etiketleyerek ona destek verebilirsiniz. (https://twitter.com/tdinh_me)

Ona önereceğiniz fikirleri açıkçası ben de merak ediyorum. Eğer onu etiketlerseniz beni de etiketler misiniz? (https://twitter.com/ugur2nd) :)

👉 Beni Twitter’dan Takip Et: https://twitter.com/ugur2nd

--

--

Savio Martin isimli bu arkadaş, ortam sesleri aracılığıyla daha iyi odaklanma ve rahatlama elde etmenize yardımcı olan bir siteyi 4 saatte yapıp lansmanını yayınladıktan 4 gün sonra projesini 2000$‘a satmış. (https://moodly.site/)

Süreç şu şekilde ilerlemiş:

→ Kodlama: 12 Eylül

→ Lansman: 13 Eylül

→ İlk Teklif: 15 Eylül

→ $2k Teklif: 16 Eylül

→ Moody Satıldı: 17 Eylül 💸

Eğer bu arkadaşa ulaşmak ve aklınızdaki soruları sormak istiyorsanız Twitter’ı burada: https://twitter.com/saviomartin7

Benden selam götürmeyi unutmayın. :-)

👉 Twitter’dan Takip Et: https://twitter.com/ugur2nd

--

--

2013 yılında David Smooke, ArtMap isimli site kurup bu site altında 100'den fazla girişim deniyor. Ardından arkadaşı Jay Zalowitz ile Medium’da Hacker Daily’i çıkartıyorlar. Burada potansiyel olduğunu fark edince Hacker Noon’u 2016 Nisan’da kuruyorlar. 3 milyon okuma ve 15 bin tane yazar kadrosu olan Kasım 2018'de Alexis Ohanian & Garry Tan’den 1.070.000$ yatırım alarak değerini 6.400.000$‘a çıkartıyorlar.

Sitede çok fazla kategori var. Ve üyelerde hikayelerini yazabiliyorlar. Bu ekstra Indie Hacking topluluğu demek oluyor. Yaptığınız ürünlerin hikayelerini Hacker Noon’da paylaşabiliriz demek.

Benim en son okuduğum yazı Reddit’teki “Hot” kategorisi neden var olduğunu, alttaki algoritmanın nasıl çalıştığını ve Hot hikayesinin anlatıldığı şu yazı: https://hackernoon.com/from-reddits-hot-ranking-algorithm-to-my-satisfying-blend-or-top-ranked-and-new-by2h35tm

👉 Beni Twitter’dan Takip Et: https://twitter.com/ugur2nd

--

--