StarLightMedia — підписант Women Empowerment Principles. Що це значить та чому це важливо?

Перед тим як StarLightMedia стала першою українською компанією, що долучилась до WEP, було проведено декілька важливих внутрішніх досліджень. Так виявилось, що два стандартні показники для оцінювання (рівність у оплаті праці та кількісне співвідношення чоловіки/жінки) у нас в нормі. Більше того, баланс просто таки показовий — 50% на 50%. То чому важливо і надалі займатись цією темою?

Яна Гончаренко
4 min readOct 15, 2019

Women Empowerment Principles — це 7 принципів, які є орієнтиром для бізнесів, що прагнуть до повного забезпечення прав людини та подолання будь-яких проявів дискримінації. Ці принципи включають: сприяння гендерній рівності, справедливе ставлення до чоловіків і жінок на роботі без гендерної дискримінації, забезпечення здоров’я, безпеки та благополуччя всіх працівників незалежно від статі, сприяння вихованню, підготовці та професійному розвиткові жінок, впровадження у бізнесі практик, що розширюють можливості жінок, сприяння рівності через ініціативи та промотування, вимірювання та публічну комунікацію про прогрес компанії в утвердженні гендерної рівності.

Якщо ви зайдете на сайти світових гігантів медіандустрії NBCUniversal, CBS Corporation, FOX ви помітите спільний для всіх розділ — “diversity”(ред — різноманітність). Цей принцип відображено і в місії компаній, і в етичних кодексах. Керівниця Ради з різноманіття CBS , Джозі Томас говорить “Різноманітність є імперативом бізнесу. Тільки тоді, коли ви створюєте середовище, в якому всі голоси знаходяться за столом та залучені в процес прийняття рішень, ви досягаєте найбільш ефективних та інноваційних результатів і це залучення має бути спланованим”. CBS визнає цінність підтримки співробітників і саме вони — їх найбільший актив у досягненні цієї мети. Так в компанії є декілька ресурсних груп співробітників (Employee Resource Groups), які створили платформу для ідей і проектів в цій площині, сприяють взаємодії, різноманітності та залученності. FOX зосереджують увагу на тому, що різноманіття дозволяє створювати продукти, які відображають запити більшої аудиторії. Як і у CBS, FOX заручились підтримкою співробітників, що вже декілька років опікуються цією темою.

Питанням рівного включення та можливостей займаються не тільки медіакомпанії. Серед підписантів Women Empowerment Principles Google, McDonald’s, E&Y, Microsoft, PepsiCo, Airbus, Dior та ще 2000 компаній зі всього світу. Цього літа, першою українською компанією, що долучилась до реалізації WEP стала StarLightMedia.

Для об‘єктивного вимірювання гендерної рівності, існує спеціальний показник — індекс гендерного розвитку (англ. GDI — Gender Related Development Index). Гендерний індекс України, за результатом дослідження Всесвітнього банку, становить 78,75 балів зі 100. Наші сусіди по рейтингу — Білорусь і Замбія. Україна покращила свої показники, завдяки виключенню з законодавства списку заборонених для жінок професій. Ключовою проблемою для країни, залишається економічна успішність жінок та проблема гендернозумовленого насильства. До речі, коли досліджували проблему різниці зарплат між чоловіками і жінками в Україні, виявилося, що часто цей розрив часто відбувається не на рівні роботодавця. На сайтах з пошуку роботи, чоловіки і жінки, які мають однаковий трудовий досвід і претендують на одну і ту ж посаду, в очікуваннях називають різну зарплату. Так, українські жінки значно рідше подають свою кандидатуру на підвищення або вказують рівну колезі-чоловікові зарплату. Ви, напевно, знайомі з терміном “скляна стеля”. Це один з його проявів.

Питання стереотипів — очевидно одне з найболючиших в українському вимірі. Так дослідження гендерних стереотипів в Україні визначило — 40% українців вважає, що чоловік може дозволили чи заборонити жінці приймати рішення, що стосується її життя.

Для розуміння рівня гендернозумовленого насильства в Україні, наводимо факт з держстату:

У 2017 році в зоні АТО загиб 191 український військовий. За цей же час, від домашнього насильства загинуло 600 українок.

Глобально, ми всі таким чином долучаємось до світового руху за рівні можливості. Очевидно, жінки, які складають більше ніж 50% населення планети є відповідно і половиною його потенціалу. У Світовому банку підрахували, що рівна залученність жінок, додала би 11% світовому ВВП ( це близько 32 трильйонів долларів).

Бізнеси, в яких є програми підтримки гендерної рівності також мають свої переваги: вони мають кращу командну взаємодію (на 47%), більші темпи розвитку на нових ринках (на 70%) та меншу плинність персоналу (на 20%).

StarLightMedia визначила для себе 10 ключових завдань на перший рік (липень 2019-липень 2020). З переліком ви можете ознайомитись тут.

Один с останніх прикладів їх реалізації — корпоративна програма підтримки батьківства. Вона якраво демонструє цінності нашого комітменту — розширити можливості для чоловіків і жінок, з врахуванням їх потреб та вибору щодо бажання/або не бажання поєднувати цей важливий етап з роботою.

Повноцінна участь жінок у роботі компаній та громад надає бізнесам нового значення зараз і у майбутньому. Підписання та впровадження принципів Empower Women допоможуть реалізувати ці можливості.

--

--