2000 kişiyi aştık

Sevgili Good4Trust Türeticileri,

Size harika bir haberim var, bu satırları size yazarken tam 2012 türetici olmuşuz, yani iki bin kişiyi aştık. İyilik dolu bir yaşam hayali kuran, doğa ve insan dostu bir ekonomi özlemi duyan 2000’in üzerinde insan olarak bir araya geldik… Ve her geçen gün çoğalıyoruz, bu çok umut verici.

Kimlerimiz çok yeni, kimilerimiz Eylül 2014’ten beri bizimle… Binlerce iyilik paylaşmış, ilham vermişsiniz ve onbinlerce kez birbirinize sarılmış destek olmuşsunuz. Kimilerimiz çok aktif, kimilerimiz daha çekingen, pek paylaşmıyorlar ama paylaşılanlara destek oluyorlar, kimilerimiz ise türetici üye olmuşlar ama yoğun yaşamları içinde ilgilenememişler veya üreticilerimizin ürün ve hizmetlerini almak için bekliyorlar, artık çarşı açılsa da ekolojik ve sosyal açıdan adil ürünlere kavuşsak diye sabırsızlanıyorlar.

Ürünler demişken “Çarşı” konusunda da ayrıca bir müjdem var :) Good4Trust.org’a başvurmuş tam 83 üretici oldu. Bunlardan dosyalarını tamamlayan 5 üretici 7’ler Konseyi’nin oybirliği ile aldıkları kararla Good4Trust.org çarşısında dükkan açma hakkı kazandı. Çarşı yazılımımız bitti bitiyor, iç beta testini başarıyla geçti, yazılım ekibimiz şimdi ödeme sistemleri üzerinde çalışıyor. Pek yakında çarşımız açılıyor. Bu gerçekleştiğinde hepimiz ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yapan üreticilere ürünlerini alarak destek olabileceğiz.

Good4Trust.org pek çok insanın ilgisini çekiyor. Bu nedenle İmece TV ve Cem TV’de iki yayına konuk oldum ve Good4Trust.org anlattım. Sanıyorum size bu mektupta sayfalar dolusu yazsam merak ettiklerinizi TV’deki netlikte anlatamam. Zaten sizin de okumak için sabrınızı fazlasıyla zorlamış olurum. O nedenle hemen iki link vereyim:

İmece TV’de Defne Koryürek’in “Ne Yiyorsak Oyuz” Programında https://youtu.be/Usgezw2HzU0

Cem TV’de Ali Özcem Kılıç ve Ayşe İnhan’ın “Ekolojik Bakış” Programında https://vimeo.com/150162004

Neredeyse unutuyordum, burada da iki slayt sunumu var http://www.slideshare.net/Good4Trust/presentations

Söylemeye gerek yok, her türlü sorunuz için uygar@good4trust.org adresinden bana hiç çekinmeden yazın lütfen. Pek yakında yine size müjdeli başka haberlerle yazacağım.

İyilikle, esenlikle

Dr. Uygar Özesmi

Kurucu ve Kışkırtıcı, Good4Trust.org

Like what you read? Give Good4Trust.org a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.