Cep Telefonu (Akıllı Telefon) Kılıf Üretimi

Cep telefonu kullanımının artması ile hayatımızın bir parçası olmuştur. Bu önemli parçayı korumak ve aynı zamanda modaya uygun olarak kullanmak için bir çok kılıf üretilmektedir. Cep telefonu kılıfı artık bir zorunluk haline gelmiştir bu nedenlede büyük bir sektör haline gelmiştir. Cep telefonu kılıfı üretimi bir çok aşama içermektedir. Farklı materyallerden cep telefonu kılıfı üretimi yapılmaktadır. Bu materyaller ağırlıklı olarak TPU, PC, ABS plastikten meydana gelir.

TPU materyali yumşak bir plastiktir ve şeffaf kılıf üretimi için kullanılan tek materyal diyebiliriz. TPU materyalinin farklı sertlik oranları mevcuttur. Bu sertlik sayesinde kullanıcılar kılıflarının yumşaklıklarını ayarlayabilirler. TPU materyal kılıf üretimi için oldukça zor bir materyaldir. İyi kurutulması gerekir ve ocak boyu düşük enjeksiyon makinası ile üretilmesi gerekmektedir. Büyük ocak ile üretilmesi halinde ürün yanabilir.

PC materyal sert bir materyaldir ve çok sağlam olduğu için özellikle darbeye karşı tasarlanan kılıflar için kullanılır. Bir diğer kullanım alanıda deri kılıfların üretimi sırasında deri ile kaplanan kılıf genellikle PC kılıflardır. Negatif etkisi materyal maliyeti yüksektir.

ABS materyal sert bir plastiktir. PC’den farklı olarak darbelere karşı daha az dayanıklıdır ve kırılma oranı daha yüksektir. Maliyeti düşük olmasından dolayı kılıf üretiminde kullanılmaktadır.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.