Kitap yazıyorum..

Gençlikte kurulan hayaller vardır ya.. İleri yaşlarda ne yaparken hayal ediyorsun kendini? Cevap : Kitap yazarken!

İnanılmaz ama bu hayal benim için gerçek olmak üzere. Datça’ya taşındıktan sonra burada bir Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ne katıldık. Kısa zamanda bize yazma motivasyonunu veren hocamız Aydın Şimşek’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Bize yazmayı aşılayan yazdıklarımızı sabırla dinleyen hocamız kısa öyküler yazma konusunda bize inanılmaz güven aşıladı. Kısa zamanda hepimiz yazabildiğimizi ve hatta merak uyandıran yazılar yazabildiğimizi gördük.

Bu dediğim 2 aydan az bir süre de oldu. Hatta hocamızın çıkardıkları Edebiyat dergisinde (Deliler Teknesi) beğendiği yazılarımızı da yayınlaması bize inanılmaz bir itici güç oldu.

Okuma ve yazmanın birarada gitmesinin önemini vurgulayan hocamızın “okur yazar olun, okumaz yazar olmayın!” şeklinde aklımıza kazınan bir söylemi oldu.

Evet artık daha çok okuyorum..Hızlı okumanın önemini de kavramam aynı döneme denk geldi. Eşimin Hızlı Okuma konusunda şirket çalışanlarına eğitim veriyor olması da çok işime yaradı. Hızlı bir kurs gördüm diyebilirim..Egzersizlere tabii ki devam ediyorum. Bu konuda bile okunabilecek birçok kitap mevcut. Bununla da başlamak isteyebilirsiniz. Okunacak çoook kitap var. Zamanı iyi kullanmak lazım.

Bu yazıyı neden mi yazdım? Bence belli düzeyde eğitim almış herkes yazabilir. Şiir de olur bu, deneme de , öykü de ve hatta roman da.. Zaten yazmaya başlayınca emin olun yolunuzu bulacaksınız. Biraz da yaratıcılık eklenince inanın her şey beklediğinizden hızlı gelişecek..

Gelelim benim ne yazmak istediğime.. Babamın anılarından derleme bir öykü kitabı yazacağım. Ailemizin ve arkadaşlarının anlattıklarından yola çıkacağım ama bunlara muhakkak ki benim hayalgücüm de eklenecek..Uzun zamana yayılması gereken bir proje bu. Ama başlamak yolun yarısı..

Son söz: Korkmadan başlayın yazmaya! Ve okumaya!…

Aydın Şimşek hocamızın atölyesinde takip ettiği kitabı: Yeni başlayanlara tavsiye ederim..