Hayat Dediğin

Hayat dediğin;

Hayatımıza giren her insanın, her şeyin, her maddenin, her bir parçanın bize bir armağan olduğunu düşün. Onlarla büyür, onlarla yaşar, belki de onlarla çoğalırız. Hepsi senin bir bütün olman için bir araç ve güneş her gün yeniden aynı güzelliğiyle doğuyor. Yakala o ışığı, içine çek ve derin bir nefes al…

Yaşadığın hayatın her dakikasını sev…

Yüreğindeki duygulara ihanet edildiğini görürsen eğer telaşlanma. Seni yeniden ayağa kaldıracak güç senin içinde.

Önce ağla, içini yiyip bitiren, kasıp kavuran o ateşi sahiplen. Onunla ayağa kalkmayı bilecek kadar cesursun sen. Hangi yollardan geçtin de geldin olduğun yere, düşün. Hayatına giren herkesin, her yaşanılan olayın sana bir faydası oldu; çünkü sen onlardan ders al diye karşına çıktı. Aldın mı dersi sen onu düşün.

Yaşadığın her şeyin ağırlığına da güzelliğine de şükret. Sana verilen armağan olan yaşamayı, güzelce sakla. Şükret ona. Varlığının en güzel günlerini yaşadığın veya en kötüleri de gördüğün yaşamına “Seni seviyorum” de. Yaşadığın hayat, senin hayatın. Acısıyla, tatlısıyla, üzüntüsüyle, sevinciyle bu yaşam sana bir armağan. Bir daha gelmeyeceğin ama belkide yeniden doğacağın güne iyi bak. Güçlü, güzel, rahat, sevgi dolu, iyi veya ne hissetmek istiyorsan onun için sadece yüreğini dinlemen gerek.

Dinle yüreğini..

Kendinle kal, sakla kendini, kabuğuna çekil. Önce içini dinle, toparlan, sonra başkasının yüreğine ak en derinden. Yaşamın sana en güzel hediyesi sevgiyi hisset yüreğinde. Gözlerinle değil, kalbinle bak yaşadığın hayata. Küçücük bir parçasıyken evrenin, onunla bir bütün olabileceğini düşün ve en önemlisi kalbinde hisset.

Yolunu bulmak senin ellerinde…

Kendimle konuşmayı sever ve bir yandan da hissettiklerimi arada sırada kağıtlara yazardım. Blogumu açtığımdan beri hem kağıtlara hem buraya yazıyorum. Güneş’in parçalarından kendinize alacağınız iyi veya kötü her şey için size teşekkür ederim.

Farkındalığımızın ve mutluluğumuzun arttığı bir hayat yaşayabilelim, yeter.

Sonsözüm;

Yoga’nın en sevdiğim kısmı meditasyon safhasında işte bu fotoğraftaki cümleleri söylüyorum içimden. Aldığım her nefes için şükrettiğim varlığım için dilekler diliyorum. Evrene yolluyorum her birini, damalarımda dolaşan kanın tüm akışanlığıyla. Kendimle kaldığım o dakikalarda mutluluk bana “ben” hazır olduğum için geliyor. Sen yüreğini açmazsan mutluluğa, o sana ne kadar beklesende gelmez. Hazırsan, mutluluk seninle olacak.

İçimdeki tanrıyı selamlıyorum ve şükrediyorum.

Namaste.

Like what you read? Give Güneş Aras a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.