Zorba tropik fırtınası sabah saatlerinden itibaren Yunanistan’da Mora Yarımadası’nın güneyindeki Kalamata ve Sparti sahillerinde etkili olmaya başladı. 
Yunanistan’ın çok sayıda bölgesini etkilemesi beklenen Zorba tropik fırtınası sabah saatlerinden itibaren Mora Yarımadası’nın güneyindeki Kalamata ve Sparti sahillerinde etkili olmaya başladı. 9 ve 10 şiddetinde esen rüzgar sebebiyle dev dalgalar oluştu. Sahillerde bazı tekneler karaya sürüklendi. 
Fırtına bazı köylerde elektrik kesintisine neden oldu. Pire ve Rafina limanlarından Ege adalarına tüm vapur seferleri iptal edildi. 
Atina Meteoroloji Merkezi’nin açıklamalarına göre, bugün saat 17.30’dan sonra Zorba Atina şehrinin güneyini etkileyecek ancak şiddetini kaybedecek. Meteoroloji merkezinin son değerlendirmesine göre Zorba, kuzey Yunanistan’ı etkilemeyecek.
(Manol Kostidis/İHA)

YASAL BİLGİLENDİRME

DHA ve İHA tarafından geçilen tüm yerel ve bölge haberlerinde Haberihbarhatti.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Son dakika haberleri sayfasından Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen en güncel ve en son haberleri haberihbarhatti.com ile 7/24 takip edebilirsiniz.