Na vybavení nezáleží

Máte to v rukách.

Môžete si kúpiť profesionálny fotoaparát, nainštalovať profesionálne aplikácie na úpravu fotiek a písanie textu, ale kvalitný obsah za vás sami nevytvoria.

MacBook, iPhone, iPod a ani zrkadlovka s drahým objektívom sama nevytvora hodnotný obsah. Všetko čo vytvoríte bude niesť váš rukopis.

Aj keď si kúpite rovnakú gitaru ako má slávny rocker Eddie Van Halen, rovnaké efektové pedále a aj zosilovač..

Keď na to všetko zahráte, budete znieť ako Vy.

Nie ako Eddie.

Ľudia bývajú posadnutí nástrojmi a zariadeniami, miesto toho aby sa starali o to čo s nimi budú robiť.
Ja so závažím na krku Canon 5D Mark II

Zamyslime sa nad tým čo robí obsah skvelým. Nerozmýšľajte nad tým aké by to bolo keby som písal tento text na MacBooku, nerozmýšľajte nad tým, ako by moje fotky vyzerali keby som mal profesionálne vybavené fotoštúdio. Odfoťte to mobilom, text napíšte na starom PCčku a publikujte!

Ruský fotoaparát už len ako dekorácia.

Profesionálne vybavenie akýmsi pomyselným rebríkom. Nechce sa nám hodiny trénovať a tak utrácame tisíce za vybavenie v očakávaní, že začne tvoriť kvalitný obsah. Hľadáme skratky. Ale na to aby ste boli dobrí, aby to, čo vytvoríme malo hodnotu, na to nepotrebujeme najlepšie vybavenie. A určite nie keď začínate.

Dôležité je to robiť najlepšie ako viete s tým čo máte. Máte to v rukách.
Ja a môj OLYMPUS PEN Lite E-PL3

Veľa z nás chce začať písať blog, vytvárať videá, robiť kvalitné fotky ale zasekne sa na tom, aké nástroje má používať. Podstatný je ale obsah! Môžete utratiť tisíce eur za vybavenie ale pokiaľ nemáte čo povedať, tak jednoducho nemáte čo povedať…

Chceli by sme krásne kancelárie s hi-tech vybavením a ďalšími zbytočnosťami. Ale to nie je podstatné. Naozaj podstatné je vytvorať niečo, čo iných zaujme.

Vezmite čokoľvek čo máte po ruke, alebo čo si môžete lacno zaobstaarať a pusťte sa do práce.

Na vybavení naozaj nezáleží.

Originally published at ideapoint.sk on December 19, 2013.

Like what you read? Give Matúš Hajduk a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.