BİR TERCİH YAPMAK ZORUNDAYIZ

Bugünleri unutmak mümkün mü ?

Bugün günlerden 28 Şubat, demokratik yollar ile gelmiş Refah-Yol hükumetinin post modern darbe ile görevden uzaklaştırılmasının üzerinden tamı tamına 20 yıl geçti. Geçen bu süre içerisinde Türkiye nice badireler atlatmasına rağmen hala birçok şer odağının hedefi durumunda.

15 Temmuz gecesi kara bir kâbus gibi çöken Fetö darbe girişiminin açtığı yaralar ise 28 Şubattan da taze…

Günün önemine binaen 28 Şubat süresinde yaşanılan zulümleri uzun bir kronoloji ile vererek sizi sıkma derdinde değilim. Yaşanılan onca acı tecrübenin ardından ders aldığımızı var sayarak gündelik hayatımı sürdürürken 24 Şubat 2017 ‘de Hürriyet gazetesinde yayınlanan “KARARGÂH RAHATSIZ” haberi ile irkildim. Haber bana 28 Şubat sürecince “GENÇ SUBAYLAR RAHATSIZ” diye siyasal iktidara mesaj gönderen bir grup cuntacıyı hatırlattı.

Önümüzdeki günlerde Türkiye bir kez daha yine tarihi bir oylama ile yüz yüze…

Bir Tercih Yapmak Zorundayız!

Yaşadığımız bu acı tecrübeler sıradan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak beni oldukça derinden etkiledi. 28 Şubat toplumda ciddi travmalar sebep oldu.Gencecik insanların eğitim hakları ellerinden alındı.6 milyon insan fişlendi. 33.372 soruşturma açıldı.27 büyük vakıf kapatıldı.Ekonomik maliyetine gelince 28 Şubat darbesinin Türkiye’ye maliyeti ise 381 milyar dolar. Kriz sürecinde bankalardan hortumlanan paranın miktarı ise 46 milyar dolar .Görüldüğü üzere bu sistem her 10 ya da 15 yılda bir darbe üretiyor. Vesayet odakları türlü türlü sebepler ile milli iradenin seçtiği siyasal iktidarı devirmeyi kendisine hak olarak görmekte. Asıl sorunumuz da işte tam burada başlıyor.16 Nisan’da aslında bir nevi şu soru ile muhatabız; “Türkiye’yi halk mı yönetsin ?” yoksa “Vesayet odakları mı?” Halkın yönetmesini istiyorsanız izlemeniz gereken yol gün gibi aşikâr… “Vesayet odakları ve eski statükocu düzen devam etsin” diyorsan da yine izleyeceğin yol da yine belli.

17 Nisan sabahı Türkiye, ya güçlü bir Başkanlık sistemi aydınlık ufuklara yelken açacak ya da vesayet odaklarının müdahalesine açık istikrarsızlık üreten yönetim şekli yola devam edecek. Tercih senin güzel ülkem.