Люди Ужгорода: Таня Колесник

Halyna Tanay
Feb 3, 2017 · 2 min read

Співзасновниця «Інституту міста Ужгород», кав’ярні «Велокава»

Фото — Valentyn Kuzan photography

Спілкуватися з цікавими людьми завжди приємніше за чашкою кави — і завдяки засновниці Велокава Ужгород ми маємо таку можливість на подіях освітньої платформи Nomen. Познайомились ми випадково: Тетяна збиралася на нашу лекцію, а керівник комунального підприємства Уж-Фест Василь Крайняй попросив її забезпечити каву під час події. Тож Таня прийшла не сама, а з каво-машиною, і тепер усе ніяк не може спокійно послухати лекції. Ми розпитали Тетяну, чому вона вирішила заснувати «Велокаву» в Ужгороді, і вже точно знаємо: самою кавою наша співпраця не обмежиться.

Фото — Valentyn Kuzan photography

«Нам із чоловіком хотілося створити щось цікаве й пов’язане з нашою основною, «кавовою», діяльністю в Ужгороді. Так з’явилася «Велокава» — точка на Набережній Незалежності 9, біля пам’ятника Августину Волошину. Перші велокав’ярні виникли у Європі, і ми використали цей досвід, щоб популяризувати активний відпочинок серед ужгородців. Це був певний ризик, адже ужгородці більше люблять сидіти в кав’ярнях, ніж ходити з кавою по місту. Але нам вдалося — ідея дуже сподобалась людям. Тепер мої працівники і клієнти називають мене «веломама» — може, ще й тому, що в мене троє дітей.

Фото — Valentyn Kuzan photography

Для велосипедистів у нас завжди діє знижка 20%. І ці знижки стимулюють: багато хто, скуштувавши каву, жартує, що наступного разу обов’язково приїде до нас на велосипеді. Таким чином ми привертаємо увагу мешканців, активістів і місцевої влади до велосипедного руху й розвитку інфраструктури. Ще одна моя активність — Інститут міста Ужгород організація, яку ми створили разом з колегою,перекладачкою й головою ужгородського «Пласту» Lyudmyla Livak. Ми намагаємося активізувати громадськість, показати мешканцям нові можливості розвитку нашого міста. Об’єднуємо зусилля мешканців, влади й бізнесу для вирішення ключових питань стратегічного розвитку Ужгорода. Найближчим часом плануємо запустити ще один проект, пов’язаний з кавою і розвитком міста. Але про це — трохи згодом».