BitCAD — GÜVENLİ VE AKILLI İŞ PLATFORMU

Bugün tanıtacağım projenin ismi BitCAD! http://bitcad.io/

BitCAD Logosu

BitCAD Ethereum tabanlı çok amaçlı bir akıllı platform. BitCAD blok zinciri teknolojisi vasıtasıyla iş sürecine yeni boyutlar açmayı planlıyor.

Bilindiği üzere günümüz iş dünyasında güven duygusunun sarsılmış olması, hükümetlerle olan ilişkilerin kötüleşmesi, gibi birçok olumsuz bariyer bulunmakta ve bunların sonucunda işler zedelenmektedir.

BitCAD böyle bir ortamda devreye girerek temel sorunları çözmeyi amaçlıyor: basit, güvenli ve de hızlı bir iş platformu kuruyor.

BitCAD’in çalışma prensibi şu şekilde örneklenebilir: Tedarik edenler ile lojistik partnerler arasında bireysel para işlemi gerçekleştirilip bir blokta tutuluyor. Bu blok ürünün fatura bilgilerini, nereden geldiklerini, hangi operasyonlardan geçerek geldiği bilgilerini, son olarak da yer ve zaman tutuyor. Bunda “akıllı kontrat” teknolojisinden faydalanılıyor. Bu sayede bilgi tüm partnerler tarafından depolanıp, değiştirilip, yeniden onaylanıp paylaşılabiliyor.

BitCAD kullanıcıları anlık ve de düşük maliyetli biçimde işlem yapabilmekte ve kimlik/itibar sorunu yaşamayacaklar. Çünkü partnerlerin geriye dönük bütün işlemleri akıllı kontratında tutulacak ve de performansı görülecek.
Ayrıca inanılmaz bir etkinlikle işlemler tamamlanacağı için yepyeni iş evrenleri açılabilecek.
Ağa bağlanan cihazlar otomatik bir biçimde akıllı kontratlarla iletişime geçip örneğin fazla kapasitelerini satabilecekler.
Tüm pazarlık işlemleri gerçek zamanlı gerçekleştirileceği için veriler üzerinden en uygun kayıtlara ulaşmak çok kolay olacak.
Entelektüel mülklerin güvenli bir biçimde paylaşımını kolaylaştıracak.

BitCAD’in geleneksel, baştan aşağı yönetim modellerine karşı farklı, merkezsiz bir biçimi var. Bunun adı da “Çokpaydaşlı Model”. Bu modelde bütün kararlar topluluk tabanlı konsensüs ile alınacak, politika merkezsiz belirlenecek. Bu da bütçe, güvenlik, yönetim gibi alanlarda çıkan sorunların halka açık biçimde tartışılıp karara bağlanacağını gösteriyor.

Kişisel düşüncem BitCAD’in iş güvenliği ve de iş yönetimi konularındaki tarihsel sıkıntıları ortadan kaldırarak işletmeleri etkinleştirecek. Büyümelerinde büyük faydası olacak. Ve yaratacağı finansal faaliyet muhasebeleştirmesi de rahat işlem yapılmasını sağlayacaktır.

Gayet başarı bulduğum bu projeyi incelemenizi ve whitepaper’ını okunmanızı öneririm.
http://bitcad.io/

WHITEPAPER: http://bitcad.io/BitCAD.pdf
BTCTALK: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1865997.0

Yazan: Pierre 2