Product Hunt bana ve şirketime ne katar?

Haftalık rutin olarak her cuma günü PH’da ne var ne yok diye bakarım. Takip ettiğim kategorileri kendime göre özelleştirdim. Bu kategorilerde gün gün başı çeken ürünleri incelerseniz Webrazzi okumayı bırakabilirsiniz. PH’ı haftalık kontrol etmenin şöyle bir faydası daha var; bir projenin PH’a koyulma tarihinden itibaren 2–3 gün geçince o ürünün PH’daki sıralaması oturmuş oluyor. Böylelikle gün sonunda sonuncu sıraya yerleşecek ürünü inceleyip vakit kaybetmemiş oluyorsunuz.

PH’nin en güzel yanı; dünyada insanlar ne düşünmüş neler yapmış ve neden yapmış güncel olarak takip edebilmenize imkan tanıması. Bir ürünü kullanmasanız bile o ürünün var olduğunu bilmeniz size çok şey katıyor. Örneğin; yazılım üzerine bir girişiminiz olsun. Sitenize üye olanlara bir hoşgeldin maili göndermek istiyorsunuz ve büyük firmalardan bu konuda fikir almak istediniz işte www.goodemailcopy.com burada size yardımcı oluyor. Olay aslında şu; siz bu siteyi hiç kullanmayacaksınız belki ama bu siteyi bilmeniz farklı insanlara öneride bulunmanızı sağlıyor. Size katkısı bu. Sizi çalıştığınız veya kendi şirketinizde vazgeçilmez kılan bu bilgi birikiminiz olacaktır.

İki Hafta önce Kolay Staj olarak sistemimizi ilk müşterimiz olan İstanbul Sabahattin Zaim üniversitesiyle canlıya aldık. 5–6 Ay önce Intercom’un PH’da Intercom Educate sistemi haftalık kontrolüm sırasında gözüme çarptı ve inceledim. Akabinde sitenin köşesinde erken aşama girişim programımız var diye bir bölüm gördüm inceledim bir baktım ki 1500 girişime Intercom tüm ürünlerine 49$’a iki yıl boyunca sahip olma imkanı tanıyor. Hemen başvurduk ve bizi programa dahil ettiler. Bu ürünlerin toplam değerine aylık 155$ ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bunun gibi örnek olarak anlatabileceğim birçok şey yaşadım. Çevremdeki insanlara ve şirketime katkım çok fazla oldu. Bir girişim için aylık 370 liralık bir gider az değil. Bu arada PH öyle bir yer ki Intercom’un ücretsiz muadili onlarca ürünü keşfedebilirsiniz.

PH kendinizi geliştirebileceğiniz onlarca platformdan sadece bir tanesi. Unutmayın günümüz dünyasında ihtiyacınız olan ürünlerin hepsinin ücretsiz versiyonu kesinlikle mevcut. Yazılım girişimleri özelinde konuşacak olursak; artık fikrinizin prototipini çıkarıp piyasada şansınızı denemek için sadece neye ihtiyacınızın olduğunu ve bunları nerede bulacağınızı bilmeniz gerekiyor.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.