Dev Markaların Küçük Reklam Ajansları ile Çalışmasının 5 Sebebi

Okuyacağınız bu makale Hangeldiyev reklam ajansı tarafından hazırlanmıştır.

Genelde küçük reklam ajansları büyük reklam ajanslarından daha etkilidir, daha yaratıcıdır, fakat elbette bazen büyük projeler için uygun olmayabilir.

Küçük ajansların kurucuları genellikle güçlü vizyonlara sahip yaratıcı, korkusuz girişimcilerdir.

Şöyle düşünün; Büyük ajansların her gün işe giden, ödül kazanan, düzenli maaş alan yaratıcı insanlardan oluşan orduları vardır. Fakat, yaratıcı ateş gücüne sahip olmakla kalmayıp, kendi ajanslarını kurmaya cesaret eden yaratıcı kişiler de vardır, işte, eğer işinizi hızla büyütmek istiyorsanız, bu tür girişimciler ile çalışmalısınız. Çünkü bu insanlar için sizin işiniz kendi işleri kadar önemlidir. Büyük reklam ajanslarının geleneksel hizmetleri ile hızlı büyümek hemen hemen imkansızdır.

1. Özel Projeler için Küçük Reklam Ajansları ile Çalışın

Büyük markalar genellikle büyük ajansları kiralarlar, çünkü bu “güvenli” yöntemdir. Büyük ajanslar C-seviyesi yöneticilerini huzurlu hissettiren altyapılara, kaynaklara ve soyağacına sahipler. Dev markalar aynı zamanda belirli alanlarda (dönüşüm oranı optimizasyonu veya yeni teknoloji gibi) veya belirli projelerde daha küçük ajanslarla çalışırlar.

2. Boyut En Önemli Faktör Değildir

Çoğu zaman ajansın boyutu önemli değildir, pazarınızı ve işinizin ihtiyaçlarını, hedeflerini ve mücadelelerini ne kadar iyi anladıkları önemlidir. En önemlisi, kiraladığınız ekibin güvenilir ve becerikli olmasıdır.

3. Daha Hızlı Sonuçlar ve Esneklik

Büyük ajanslar genellikle daha fazla onay, çok sayıda imza ve birden fazla yetki seviyesi ile işlerinizi zorlaştırır. Birkaç hafta süren evrak işleri ve diğer süreçlerle uğraşmak yerine hızlı bir şekilde hareket etmek isteyen markalar, küçük reklam ajansı ile çalışmayı düşünmelidir. Daha küçük ajanslar çevik bir yaklaşımı benimseme eğilimindedir, ancak daha hızlı sonuç verebilir ve esneklik sağlayabilir.

4. Stratejik Düşünürlerle Çalışmak

Küçük bir ajans kiralamak, firmanın liderliğinin ve en iyi stratejik düşünürlerinin zamanını ve ilgisini çekeceğiniz anlamına gelir — bu, daha girişimci ve yaratıcı düşünme ve çeviklik anlamına gelir.

5. Anahtar Uzmanlıktır

Küçük ajanslar, uzmanlık sunar ve daha büyük ajansların genellikle sahip olmadığı odağı sunar. Uzman bir CRO (conversion rate optimization veya dönüşüm oranı optimizasyonu) ajansı, A/B veya çok değişkenli testler, hedef kitle araştırması, müşteri psikolojisi gibi özel dönüşüm segmentlerinde konu uzmanı olan bireylere sahiptir. Çoğu zaman büyük reklam ajansları gelirinizi %20-%30 arttırırken, dönüşüm oranı optimizasyonu konusunda uzman bir ajans gelirinizi 5–10 kat arttırabilir. Örneğin, Hangeldiyev — dönüşüm oranı optimizasyonu konusunda uzman bir reklam ajansıdır.