Apple Pay Latvijā. Kā to sākt lietot oficiāli jau tagad! Turklāt bez maksas.

John Bee
John Bee
Jun 5 · 4 min read
Monese plastikāta karte pa kreisi un tās pašas kartes virtuālā versija iekš Apple Wallet pa labi.
 1. Tālāk, atver tikko ieinstalēto Monese aplikāciju un pirmajā solī izvēlies “Open free account” — tad tas prasīs ievadīt tavu epasta adresi, valsti un uzaicinājuma kodu. 💁‍♂️ Svarīgi uzsvērt , ka invite code ievadīšana nodrošinās to, ka savu Monese karti varēsi iegūt bez maksas (citādāk jāmaksā 4.95€ piegādes maksa), kā arī pēc pirmā pirkuma savā Monese kontā saņemsi bezmaksas 15€, kurus varēsi tērēt pērkot pilnīgi jebko. Droši vari ierakstīt manu invite code REINI738 Kā tavs uzaicinātājs arī es saņemšu bonusu. Ja nevēlies bezmaksas karti un 15€, tad invite code lauku atstāj tukšu un droši virzies uz priekšu. Tālāk, izvēlies konta valūtu Eiro, ievadi savu telefona numuru, aizpildi personas identifikācijas soļus, kā arī izvēlies bezmaksas plānu (0€/mēnesī).
 2. Kad Monese konts ir veiksmīgi izveidots, tad Monese aplikācijā ej uz sadaļu Card un pasūti Monese karti 💳 uz savu dzīvesvietas pasta adresi. Tā ir plastikāta mastercard bankas karte — tiklīdz to saņemsi pa pastu un aktivizēsi Monese aplikācijā, tā parādīsies iespēja to pašu karti pievienot savam Apple Wallet virtuālā formā (abas kartes versijas vari redzēt attēlā augstāk). Tajā brīdī varēsi plastikāta karti atstāt mājās plauktiņā un lietot tikai tās virtuālo versiju ar Apple Pay. Tātad, pasūti plastikāta karti uz savu dzīvesvietas pasta adresi. Pēc dažām darba dienām savā pasta kastītē saņemsi pasta vēstuli ✉️ , kurā būs gan Monese plastikāta karte, gan tās aktivizācijas kods. Šis ir labs brīdis, lai šo rakstu pievienotu sava interneta pārlūka bookmarkiem, jo pēc pasta vēstules saņemšanas būs nepieciešams turpināt ar nākamo punktu!
 3. Kad saņem pasta vēstuli ar Monese plastikāta karti un aktivizācijas kodu, tad atver Monese aplikāciju savā iPhone un tās sadaļā Card aktivizē karti. Kad tas izdarīts sadaļā Card parādīsies melna poga “Add to Apple Wallet”, kas ļaus pievienot savu Monese karti Apple Wallet — spied pogu un pievieno virtuālo kartes versiju savam Apple Wallet.
 4. Pēdējais solis ir veikt savu pirmo Apple Pay pikumu ar savu iPhone vai Apple Watch! Lai to izdarītu, atver Monese aplikāciju un papildini savu Monese kontu spiežot Add Money. Kontu var bez maksas papildināt gan ar bankas pārskaitījumu, gan veicot papildināšanas maksājumu ar savu esošās bankas debetkarti (Swedbank, Citadele, u.c.) — papildinot ar debetkarti nauda Monese kontā ienāks momentāli — iesaku šo variantu! Kad Monese konts papildināts, dodies uz tuvējo veikalu, kura kase aprīkota ar bezkontakta norēķinu termināli. Kad esi pie kases un laiks maksāt, izvelc ārā savu iPhone, ātri divreiz nospied tā home pogu (vai sānu pogu ja lieto Apple Watch) un ekrānā parādīsies tava virtuālā Monese karte. Tālāk, autentificē savu pirkstu nospiedumu un pietuvini savu iPhone maksājumu terminālim — tas arī viss, dzirdēsi patīkamo kačing un vibrāciju — tavs pirmais Apple Pay pirkums ir veikts! 🥳 Ja Monese konta reģistrācijas brīdī izmantoji manu uzaicinājuma kodu REINI738 tad 48 stundu laikā tavā Monese kontā automātiski ieripos solītie bezmaksas 15€ — tos vari droši tērēt pērkot jebko. Tas arī viss — izbaudi Monese un Apple Pay! 🎉
Ilustrācija kā veikt bezkontakta Apple Pay maksājumu pie maksājuma termināļa veikalā.

  John Bee

  Written by

  John Bee

  I always look for new tech life-hacks that make my life easier! So here's where I share those!

  Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
  Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
  Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade