Apple Pay Latvijā. Kā to sākt lietot oficiāli jau tagad! Turklāt bez maksas.

Janis Bite
4 min readJun 5, 2019

Vai tu dzīvo Latvijā 🇱🇻 un gribi sākt veikt bezkontakta maksājumus ar savu iPhone📱vai Apple Watch⌚? Ja tā, tad esi nonācis pareizajā vietā — zemāk esmu aprakstījis piecus soļus kā oficiāli sākt lietot Apple Pay Latvijā jau tagad. Turklāt, pats labākais ir tas, ka gan uzsākšana, gan ikdienas lietošana ir bez maksas (patiesi bez maksas — bez trikiem un slēptām izmaksām 😎).

🚨Update: 2019.gada 26.jūnijā Latvija beidzot kļuva par oficiāli atbalstītu Apple Pay valsti! Tas nozīmē, ka vairs nav jāmaina iPhone reģioni un valstis, lai iedarbinātu Apple Pay. Ņemot šo vērā nedaudz vienkāršoju instrukciju un apliecinu, ka viss šajā instrukcijā aprakstītais joprojām darbojas un strādā (vēlreiz pārbaudīts 2019.gada 3.novembrī)! 👍

Monese plastikāta karte pa kreisi un tās pašas kartes virtuālā versija iekš Apple Wallet pa labi.

Kā tas viss darbojas? To darbina igauņu veidotā aplikācija Monese, kurā tev būs īsts eiro valūtas bankas konts, kā arī virtuāla Monese debetkarte, kas atradīsies tavā Apple Wallet. Tālāk vienkārši papildini savu Monese kontu pēc nepieciešamības un veic bezkontakta maksājumus ar virtuālo Monese karti caur Apple Pay. Pats jau vairākus mēnešus maksāju ar Monese karti caur Apple Pay Rimi, Narvesen un citos ar bezkontakta maksājumu termināļiem aprīkotos veikalos — viss strādā perfekti!

Atšķirībā no citām līdzīgām aplikācijām (N26, Revolut, u.c.), Monese nodrošina to, ka Apple Pay eirozonas valstīs 🇪🇺 varēsi lietot patiesi bez maksas — nav uzsākšanas maksas, nav mēneša maksas vai konta papildināšanas maksas. Noteikti uzreiz rodas jautājums — kā Monese pelna naudu, ja jau viss ir bez maksas? Redz, viņi ietur 2% transakcijas maksu, ja veic Apple Pay maksājumu citā valūtā nekā eiro. Ja netaisies veikt pirkumus ārpus eirozonas valstīm, tad nekādu papildu izmaksu nav un Apple Pay lietošana ir 100% bez maksas. Starpcitu, Monese ir pilnībā licencēta un Eiropas savienībā reģistrēta banka, izrietoši tava nauda ir pilnīgā drošībā un aizsargāta tāpat kā citās Eiropas bankās 🏦.

Ok, pietiks ar detaļām — lūk piecu soļu 🖐 instrukcija kā Latvijā sākt lietot Apple Pay savā iPhone un/vai Apple Watch:

  1. Lejupielādē un ieinstalē Monese aplikāciju savā iPhone. Ja šo lasi no sava iPhone, tad droši spied šo linku un tas pa taisno atvērs Monese iekš App Store. Ja šo lasi no datora, tad sameklē savu iPhone, atver App Store, atrodi Monese aplikāciju un to ieinstalē.
  2. Tālāk, atver tikko ieinstalēto Monese aplikāciju un pirmajā solī izvēlies “Open free account” — tad tas prasīs ievadīt tavu epasta adresi, valsti un uzaicinājuma kodu. 💁‍♂️ Svarīgi uzsvērt , ka invite code ievadīšana nodrošinās to, ka savu Monese karti varēsi iegūt bez maksas (citādāk jāmaksā 4.95€ piegādes maksa), kā arī pēc pirmā pirkuma savā Monese kontā saņemsi bezmaksas 15€, kurus varēsi tērēt pērkot pilnīgi jebko. Droši vari ierakstīt manu invite code REINI738 Kā tavs uzaicinātājs arī es saņemšu bonusu. Ja nevēlies bezmaksas karti un 15€, tad invite code lauku atstāj tukšu un droši virzies uz priekšu. Tālāk, izvēlies konta valūtu Eiro, ievadi savu telefona numuru, aizpildi personas identifikācijas soļus, kā arī izvēlies bezmaksas plānu (0€/mēnesī).
  3. Kad Monese konts ir veiksmīgi izveidots, tad Monese aplikācijā ej uz sadaļu Card un pasūti Monese karti 💳 uz savu dzīvesvietas pasta adresi. Tā ir plastikāta mastercard bankas karte — tiklīdz to saņemsi pa pastu un aktivizēsi Monese aplikācijā, tā parādīsies iespēja to pašu karti pievienot savam Apple Wallet virtuālā formā (abas kartes versijas vari redzēt attēlā augstāk). Tajā brīdī varēsi plastikāta karti atstāt mājās plauktiņā un lietot tikai tās virtuālo versiju ar Apple Pay. Tātad, pasūti plastikāta karti uz savu dzīvesvietas pasta adresi. Pēc dažām darba dienām savā pasta kastītē saņemsi pasta vēstuli ✉️ , kurā būs gan Monese plastikāta karte, gan tās aktivizācijas kods. Šis ir labs brīdis, lai šo rakstu pievienotu sava interneta pārlūka bookmarkiem, jo pēc pasta vēstules saņemšanas būs nepieciešams turpināt ar nākamo punktu!
  4. Kad saņem pasta vēstuli ar Monese plastikāta karti un aktivizācijas kodu, tad atver Monese aplikāciju savā iPhone un tās sadaļā Card aktivizē karti. Kad tas izdarīts sadaļā Card parādīsies melna poga “Add to Apple Wallet”, kas ļaus pievienot savu Monese karti Apple Wallet — spied pogu un pievieno virtuālo kartes versiju savam Apple Wallet.
  5. Pēdējais solis ir veikt savu pirmo Apple Pay pikumu ar savu iPhone vai Apple Watch! Lai to izdarītu, atver Monese aplikāciju un papildini savu Monese kontu spiežot Add Money. Kontu var bez maksas papildināt gan ar bankas pārskaitījumu, gan veicot papildināšanas maksājumu ar savu esošās bankas debetkarti (Swedbank, Citadele, u.c.) — papildinot ar debetkarti nauda Monese kontā ienāks momentāli — iesaku šo variantu! Kad Monese konts papildināts, dodies uz tuvējo veikalu, kura kase aprīkota ar bezkontakta norēķinu termināli. Kad esi pie kases un laiks maksāt, izvelc ārā savu iPhone, ātri divreiz nospied tā home pogu (vai sānu pogu ja lieto Apple Watch) un ekrānā parādīsies tava virtuālā Monese karte. Tālāk, autentificē savu pirkstu nospiedumu un pietuvini savu iPhone maksājumu terminālim — tas arī viss, dzirdēsi patīkamo kačing un vibrāciju — tavs pirmais Apple Pay pirkums ir veikts! 🥳 Ja Monese konta reģistrācijas brīdī izmantoji manu uzaicinājuma kodu REINI738 tad 48 stundu laikā tavā Monese kontā automātiski ieripos solītie bezmaksas 15€ — tos vari droši tērēt pērkot jebko. Tas arī viss — izbaudi Monese un Apple Pay! 🎉
Ilustrācija kā veikt bezkontakta Apple Pay maksājumu pie maksājuma termināļa veikalā.

--

--

Janis Bite
0 Followers

A Latvian, always looking for new tech life-hacks that make my life easier! Here's where I share those!