Apple Pay Latvijā. Kā to sākt lietot oficiāli jau tagad! Turklāt bez maksas.

Vai tu dzīvo Latvijā 🇱🇻 un gribi sākt veikt bezkontakta maksājumus ar savu iPhone📱vai Apple Watch⌚? Ja tā, tad esi nonācis pareizajā vietā — zemāk esmu aprakstījis piecus soļus kā oficiāli sākt lietot Apple Pay Latvijā jau tagad. Turklāt, pats labākais ir tas, ka gan uzsākšana, gan ikdienas lietošana ir bez maksas (patiesi bez maksas — bez trikiem un slēptām izmaksām 😎).

🚨Update: 2019.gada 26.jūnijā Latvija beidzot kļuva par oficiāli atbalstītu Apple Pay valsti! Tas nozīmē, ka vairs nav jāmaina iPhone reģioni un valstis, lai iedarbinātu Apple Pay. Ņemot šo vērā nedaudz vienkāršoju instrukciju un apliecinu, ka viss šajā instrukcijā aprakstītais joprojām darbojas un strādā (vēlreiz pārbaudīts 2019.gada 3.novembrī)! 👍

Monese plastikāta karte pa kreisi un tās pašas kartes virtuālā versija iekš Apple Wallet pa labi.

Kā tas viss darbojas? To darbina igauņu veidotā aplikācija Monese, kurā tev būs īsts eiro valūtas bankas konts, kā arī virtuāla Monese debetkarte, kas atradīsies tavā Apple Wallet. Tālāk vienkārši papildini savu Monese kontu pēc nepieciešamības un veic bezkontakta maksājumus ar virtuālo Monese karti caur Apple Pay. Pats jau vairākus mēnešus maksāju ar Monese karti caur Apple Pay Rimi, Narvesen un citos ar bezkontakta maksājumu termināļiem aprīkotos veikalos — viss strādā perfekti!

Atšķirībā no citām līdzīgām aplikācijām (N26, Revolut, u.c.), Monese nodrošina to, ka Apple Pay eirozonas valstīs 🇪🇺 varēsi lietot patiesi bez maksas — nav uzsākšanas maksas, nav mēneša maksas vai konta papildināšanas maksas. Noteikti uzreiz rodas jautājums — kā Monese pelna naudu, ja jau viss ir bez maksas? Redz, viņi ietur 2% transakcijas maksu, ja veic Apple Pay maksājumu citā valūtā nekā eiro. Ja netaisies veikt pirkumus ārpus eirozonas valstīm, tad nekādu papildu izmaksu nav un Apple Pay lietošana ir 100% bez maksas. Starpcitu, Monese ir pilnībā licencēta un Eiropas savienībā reģistrēta banka, izrietoši tava nauda ir pilnīgā drošībā un aizsargāta tāpat kā citās Eiropas bankās 🏦.

Ok, pietiks ar detaļām — lūk piecu soļu 🖐 instrukcija kā Latvijā sākt lietot Apple Pay savā iPhone un/vai Apple Watch:

Ilustrācija kā veikt bezkontakta Apple Pay maksājumu pie maksājuma termināļa veikalā.

--

--

A Latvian, always looking for new tech life-hacks that make my life easier! Here's where I share those!

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Janis Bite

A Latvian, always looking for new tech life-hacks that make my life easier! Here's where I share those!