Gerçekten ilginiz için çok teşekkür ederim.
Çiğdem Gökçe
1

Danışmanlık şirketleri verdikleri hizmetlerin listesini birbirlerinden kopyalayarak websitelerine yapıştırıyorlar, ama genelde listedeki tüm hizmetleri, özellikle sizin görmediğiniz kısımlarını, çok da özenle gerçekleştirmiyorlar. Neyse ki sizin hikayede bu kısmı erken farketmiş olduk. Son halini gönderirseniz üzerine yorum yapabilirim. Gönülsüz bir iş olduğu için, o mektubu da eksiklerle yazabilecekleri kanaatindeyim. Söylediklerinin aksine o mektup vize başvurusunun en önemli kısmı. Daha önce dediğim gibi, diğer tüm evraklar tarihler ve sayılardan ibaret bilgi kümeleri ve bir noktadan sonra vize memuru için anlamsızlaşmaya başlıyorlar. Sizin vizenizi onaylayacak ya da reddedecek kişi ile bir insan olarak iletişim kurabildiğimiz tek nokta bu mektup. Boşa harcanmaması gereken, en önemli şans.

Arkadaşınızın mektubunda da belirttiğiniz değişiklikleri yapmanız süper olmuş. Vergi iade formu yıllık gelirlerin tamamını tek sayfada gösterdiği için oldukça etkili bir evrak.

Schengen vizeleri Kanada vizesi almak için çok büyük avantaj. Fakat iltica talebinde bulunursanız size ilk soracakları ilk 2 soru “Neden schengen vizesi ile Avrupa’ya kaçabilecekken Kanada vizesi almak için zaman kaybettiniz? İltica için öne sürdüğünüz sebep aciliyet ya da hayati tehlike teşkil etmiyor muydu?” olur. Bilmenizi isterim. Eski seyahatleriniz de vizeyi olumlu etkiler. Fakat uzun süre önce gerçekleşen seyahatler genellikle iltica başvurusunda sorun yaratmaz. Öne sürdüğünüz iltica sebebine bağlı tabi…

Eğer tüm belgeleri eksiksiz sunulursa 4 günde cevabınız gelir (Kaynak: http://www.cic.gc.ca/EnGLIsh/information/times/index.asp). Yüksek ihtimalle de olumlu olur. Benim vize formülüm şu şekilde: %40 vize almaya uygunluk, %40 iyi hazırlık, %20 şans. Siz vize almaya uygunsunuz, hazırlığınız da artık çok daha iyi. Geriye şansa faktörü kalıyor.

İyi şanslar.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Ben zamanında bu işlerle uğraşırken sorularımı soracak mir muhatap bulamamıştım.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Helping Hand’s story.