7 nástrojů, které mi jako webdesignerovi usnadňují práci.

Macbook

Macbook beru jako naprostý základ. Není to tak dlouho, co ho mám, ale už si nedovedu představit, že bych pracoval na jiném počítači. Ze začátku jsem byl trochu skeptik, že jde o předraženou věc, ale vyplatila se. Díky macbooku se můžu 100% soustředit na práci a nemusím řešit, že se něco zaseklo, že vypadla wi-fi, modrá smrt apod.

Sketch 3

Tento program je skvělej, ušetřil mi fakt hodně času a asi i nervů s Photoshopem. Pokud navrhujete weby, nebo mobilní aplikace, alespoň ho vyzkoušejte. Nemá cenu vypisovat v čem je tento vektorový program lepší, je totiž lepší asi úplně ve všem. Co sketch nepodporuje je úprava rastrové grafiky.

http://bohemiancoding.com/sketch/

Marvel

Marvel je prototypovací nástroj. Váš design v něm lehce “oživíte” a bez kódování zkusíte, jak se s webem, či aplikací skutečně pracuje. Vše jde rychle, jelikož obrázky jdou importovat přímo z dropboxu, takže při případných změnách se úpravy hned projeví, bez opětovného nahrávání apod.

https://marvelapp.com

RedPen

Další šikovný nástroj. Určitě se vám někdy stalo, že jste dostali od klienta feedback, ze kterého nebylo zrovna moc poznat o čem mluví a co přesně se mu nezdá. Redpen tohle celkem šikovně řeší, protože feedback lze přidat přímo do obrázku, a tak je hezky vidět, co je komentováno.

https://redpen.io

Slack

Nástroj pro teamovou komunikaci. Je to vlastně jen takový vylepšený xchat s hashtagama, ve kterém se pěkně hledá a je vše pohromadě. Pokud spolupracujete s lidmi na dálku, tak rozhodně lepší než všechno řešit přes Facebook nebo Skype… S Entama používáme denně a nemůžeme si jej vynachválit.

https://slack.com

Toggle

Toggle není nic převratného. Jsou to prostě takové vylepšené stopky, díky kterým si můžete měřit kolik času jste strávili na daném projektu. Dřív jsem to nějak neřešil, protože mě práce stejně bavila, ale opravdu není špatné vědět kolik času jste nad danou věcí strávili.

https://www.toggl.com

Mailbox

Mailbox je vlastně e-mailový klient + to-do list v jednom. Určitě znáte ten nepříjemný pocit, kdy jste zavaleni e-maily, máte plno práce, do toho vám chodí dálší a máte co dělat, aby jste se nezbláznili. V tomto je Mailbox super, pokud vám přijde e-mail, který zrovna nehoří, odložíte ho, ať se vám připomene třeba zítra a z vašeho inboxu zmizí, díky tomu si necháte viditelné jen ty e-maily, na které potřebujete ten den nutně odpovědět a další vás svou přitomností ve schránce nedeprimují :-).

http://www.mailboxapp.com

Jaké jsou vaše oblíbené nástroje?