http://hodhod.ca/wp-content/uploads/2017/05/Edmonton-Fringe-Festival.jpg — -

نازیلا نجفی — جشنواره آیینی- هنری ادمونتون (Edmonton Fringe Festival) جشنواره هنری ای ست که همه ساله در ماه آگست برگزار می شود و قدیمی ترین و بزرگ ترین جشنواره هنری در آمریکای شمالی به شمار می رود. استقبال همگانی از این جشنواره در سال گذشته با بیش از هشتصد و پنجاه هزار بازدیدکننده به بیشترین میزان در چند سال اخیر رسیده است.

جشنواره هنر ادمونتون با نزدیک به هزار و ششصد هنرمند محلی، کشوری و بین المللی برگزار کننده بیش از هزار و دویست اجرای سرپوشیده در شناخته شده ترین و مطرح ترین نقاط شهر همچون تآتر Varscona و خانه نمایش Walterdale می باشد. این نمایش ها چه در سالن اصلی و اماکن خاص به اجرا در بیایند و چه در پاتق های محلی و در کتابفروشی ها همیشه برای هر بیننده ای برنامه ای در چنته دارند. در این جشنواره حتی اجراهای شاد و مفرح حانوادگی هم برای تماشاگرهای جوان در نظر گرفته شده است.

چنانچه موفق به تماشای اجراهایی نشدید این امکان را دارید تا از بسیاری از سرگرمی هایی که در فضای باز اجرا می شوند بهره مند شوید؛ از جمله این برنامه ها اجراهای زنده در فضای باز، اجراهای هنرمندان دوره گرد در سرتاسر سایت و بخش هنری کودکان است که برای شیرخواران تا نوجوانان تولید سرگرمی می کند.

امسال، سی و ششمین جشنواره جهانی هنر ادمونتون از تاریخ هفدهم تا بیست و هفتم آگست برگزار می شود که همچون سی و پنج سال گذشته پذیرای هنرمندان گوناگون، بااستعداد و پرشوری در تمامی صحنه ها خواهد بود که شور و شوق و آفرینندگی شان را با تماشاگران جشنواره به اشتراک بگذارند.

منابع:

https://goo.gl/SpbN6K #ادمونتون, #توریسم, #جاذبه_های_گردشگری_کانادا, #رسانه_کانادا, #رسانه_هدهد, #رسانه_هدهد_کانادا, #کانادا_توریسم, #گردشگری_کانادا, #نازیلا_نجفی, #هدهد