رسانه هدهد | هدهد کانادا | رسانه هدهد کانادا رسانه فارسی زبانان کانادا، اخبار کانادا، مهاجرت کانادا، زندگی در کانادا — -

صبا به خوش خبری هدهد سلیمان است / که مژده طرب از گلشن سبا آورد

دوستان عزیز و مخاطبان گرامی رسانه هُدهُد سلام،

رسانه هدهد، رسانه مستقل و غیرانتفاعی کانادایی به زبان فارسی است. مخاطبان هُدهُد تمامی انسان هایی هستند که با هر ملیت و نژادی زبان فارسی را سخن میگویند، میخوانند و یا علاقه مند به فراگیری آن هستند.

کار بر روی پرتال خبری هدهد در اواسط ماه اپریل شروع شد اما این وب سایت به طور رسمی کار خود را از تاریخ یکم ماه می شروع کرد. امروز دوشنبه یکم ماه آگست به طور دقیق سه ماه از تولد هدهد می گذرد و خوشحال هستیم که با افتخار اعلام کنیم با تلاش همکاران عزیز هدهد در بخش های تولید محتوا، بخش فنی وب سایت و با حمایت مخاطبان گرامی، در همین مدت زمان اندک به جایگاه بسیار خوبی در فضای وب و موتورهای جستجو دست پیدا کرده ایم.

کسانی که در زمینه طراحی وب و فعالیت مشابه دارای سابقه کار و تجربه هستند حتما تایید میکنند که رسیدن به صفحه اول موتورهای جستجو در عبارت های کلیدی (به ویژه عمومی) بسیار سخت و پرهزینه است. حال تصور کنید که رسانه هدهد توانسته است در این مدت زمان در عبارت های کلیدی مانند “رسانه هدهد”، “هدهد کانادا”، “رسانه فارسی زبانان کانادا”، “مونتریال”، “رسانه مونتریال”، “hodhod”، “hodhod canada”، “hodhod media” در صفحه اول موتورهای جستجوی Google قرار گیرد. و حتی بر روی عبارت تک کلمه ای “هدهد” (که یک کلمه پر کاربرد و عمومی در ادبیات، شعر و متن فارسی وعربی است) و با وجود وب سایت هایی که سال ها از ثبت دامنه و شروع به فعالیت آنها می گذرد، پله پله در گوگل بالا بیاد تا هفته پیش به صفحه سوم گوگل، و امروز (در زمان نگارش این متن) به صفحه دوم برسد!

این موفقیت به یقین از روی شانس و تصادف نیست بلکه حاصل نگرش حرفه ای در نگارش متن ها و مطالعه و به کاربردن به روزترین تکنیک های سئو در فضای وب و به ویژه شبکه های اجتماعی محبوب و قدرتمند و همچنین با رعایت کردن اخلاق حرفه ای (فریب ندادن کاربران و موتورهای جستجو با ترفندهایی که در کوتاه مدت باعث جذب فالوور میشود) به دست آمده است.

همیشه گفته ایم که شاید برخی رسانه های مشابه دارای قدمت بیشتری باشند اما هدهد دارای قدرت بیشتری است. قدرتی که برآمده از تجربه سالها کار حرفه ای تیم فنی و تیم نویسندگان آن است که سرمایه اصلی این رسانه می باشد.

رسانه هدهد افتخارهمکاری با دوستانی را دارد که در طی این مدت بدون هیچ چشمداشت و تنها با انگیزه کمک به فارسی زبانان با پشتوانه علم و تجربه و قدرت قلم خود درکنار ما بودند. در اینجا به تعدادی از این دوستان اشاره میکنیم تا در زمانی مناسب همه این عزیزان را با طور کامل معرفی نماییم:

آقای محمدمهدی محمدزاده عزیز (کارشناس علوم اجتماعی) که حتما با مقالات ارزشمند و پرمحتوای ایشان در بخش مهاجرت آشنا هستید.

خانم نازیلا نجفی عزیز (مترجم و کارشناس ارشد برنامه ریزی گردشگری)، که با مطالب جذاب و دیدنی خود شما را با مهمترین جاذبه های گردشگری کانادا آشنا کرده است.

خانم دکتر فاطمه مدرسی عزیز (روانشناس باليني و سکستراپیست) ، تاکنون با مقالات ارزشمند و مهم خود در زمینه روانشناسی خانواده ها، والدین و کودکان پرداخته اند.

خانم زینب یوسف زاده عزیزکه در مجموعه مقالات مهم خود به یکی از مهمترین مسائل روز همه انسان ها در هر نقطه از کره زمین یعنی محیط زیست پرداخته اند.

آقای احمدرضا صالحی عزیز (مهندس نرم افزار و ورزشکار حرفه ای)، که در مطالب آموزشی خود نکته های آموزنده و مهمی در زمینه ورزش و تناسب اندام برای شما تهیه کرده و میکنند.

آقای پویای عزیز که در این مدت زحمت ویراستاری ادبی و بازبینی متن های نویسندگان عزیز را بر عهده داشته اند. به زودی از پویای عزیز گزارش ها و مصاحبه های جذاب و شنیدنی را خواهید شنید!

خانم بهناز دیمی نیت عزیز که بخش اخبار و رویدادهای فرهنگی افغانستان را پوشش می دهند.

دیگر دوستان و همکاران هدهد (که در فرصتی دیگر آنها را بیشتر معرفی خواهیم کرد) :

آقای اشکان عزیز در بخش خودرو

آقای بهروز عزیز در بخش ادبیات و هنر و ایران

آقای پدرام عزیز در بخش اخبار کانادا و اخبار حوادث

آقای آنتونی عزیز در بخش موسیقی کبکی

خانم نادیا عزیز در بخش اجتماعی و خانواده

و کیوان در بخش ورزش و اخبار ورزشی

در اینجا لازم میدانیم به نمایندگی از رسانه هدهد و همکاران عزیز این مجموعه از همه شما مخاطبان گرامی به خاطر حمایت ها، نظرات و بازخوردهای مفید و ارزشمندتان در این مدت سپاسگزاری کنیم. ما در هدهد با احترام به همه زبان ها و فرهنگ ها، تلاش میکنیم تا به درستی زبان فارسی و فرهنگ فارسی زبانان مخصوصا در امریکای شمالی و کانادا را به دنیا معرفی کنیم.

مستیم و عنان دل خودکام نگیریم / تا جام بود، عبرت از ایام نگیریم

موجیم که آسودگی ما عدم ماست / ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

ما هیچ نداریم جز از ساقی و مطرب / منت نکشیم از کس و انعام نگیریم

با احترام

محمد راد و مهدی شکوهی

— - http://hodhod.ca/wp-content/uploads/2016/08/hodhod-media-canada.jpg — — http://goo.gl/NAFjRd