http://hodhod.ca/wp-content/uploads/2017/05/daymak-blast-c5-go-kart.jpg — -

شرکت کانادایی Daymak از جدیدترین خودروی طراحی شده خود با نام C5 Blast Ultimate رونمایی کرد. این خودرو الکتریک سریع ترین خودرو کارتینگ جهان خواهد بود که تنها در 1.5 ثانیه سرعت آن از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد.

این کمپانی با طراحی این خودرو موفق شد رکورد خودروی برقی تسلا را که در 2.28 ثانیه به این سرعت می‌رسد، بشکند. موتور این خودرو 10 کیلووات توان دارد و انرژی خود را از یک باتری 2.4 کیلووات‌ساعتی لیتیوم-یونی تامین می‌کند. در کنار این منبع تغذیه پرقدرت چهار موتور کانالی(EDF) در جلو این خودرو تعبیه شده است که عملکرد آنها سبب می‌شود خودروی 200 کیلوگرمی، در عمل 100 کیلوگرم وزن را بر روی موتور خود اعمال کند.

آلدو بایوچی(Aldo Baiocchi) مدیرعامل شرکت Daymak گفت: ما می‌توانستیم این خودرو را سبک‌تر و سریع‌تر بسازیم و در آن حالت این خودرو فقط به دو بال برای پرواز نیاز داشت! وی افزود: از نظر فنی ما این توانایی را داریم که مدت زمان رسیدن به سرعت 98 کیلومتر بر ساعت را به زیر یک ثانیه کاهش دهیم.

مدل اصلی این خودرو بدون چهار موتور کانالی در جلو در 3.9 ثانیه به سرعت 98 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و 10000 دلار قیمت دارد اما قیمت این خودرو همراه با موتورهای کانالی 60000 دلار است.

منبع:

https://goo.gl/DQKgjz #Daymak, #تسلا, #خودرو, #دیمک, #رسانه_کانادا, #رسانه_هدهد, #صنعت_خودرو, #کانادا, #هدهد