رسانه هدهد | هدهد کانادا | رسانه هدهد کانادا رسانه فارسی زبانان کانادا، اخبار کانادا، مهاجرت کانادا، زندگی در کانادا — -

اولین گردهمایی سالیانه متخصصان استان کبک پس از حدود یک سال برنامه ریزی و یک ماه کار فشرده در ساعت 9 صبح روز 14 آگوست آغاز به کار کرد. در این گردهمایی 21 سخنرانی و 29 کارگاه آموزشی به صورت همزمان در 4 سالن برگزار شد. محل برگزاری این گردهمایی هتل 5 ستاره دلتا در مرکز شهر مونتریال انتخاب شده بود. در این روز در مجموع بیش از 400 نفر از ایرانیان ساکن استان کبک و استان های مجاور شرکت داشتند.

شهر مونتریال به عنوان یک شهر توریستی و البته محلی که بسیاری از مهاجران ایرانی و فارسی زبان برای بار نخست وارد شده و مقیم میشوند جایگاه خاصی در کانادا و همچنین جامعه فارسی زبان کانادا دارد. با وجود تعداد بسیاری از رویدادهای فرهنگی و تفریحی در این شهر، جای یک رویداد علمی بزرگ در این سطح خالی بود.

در این گردهمایی یک روزه سخنرانان زیر برای مخاطبان و علاقه مندان به ایراد سخنرانی پرداختند:

خانم ها: کاملیا جراح، نرگس مقدم، آناهیتا کیهانی، رعنا صمدفام، نازگل فلاح طوسی، فریده نوریان، کاملیا امامیان و شهلا امیری

آقایان: بکتاش حمزه لو، محمدناصرزاده، شهاب اناری، آرمین قنبری، فریدون حسنی، امیر اقدم، رضا ناظم، خشایار خراسانی، کاوه صالح، بابک عباسزاده، شهرام اسفندیاری، شهروز محمودیان، رضا زارعی فرد و مرتضی اسفندیاری

در بخش کارگاه های آموزشی، متخصصان زیر پاسخگوی شرکت کنندگان بودند (برخی از متخصصان بیش از در بیش از یک کارگاه حضور داشتند):

خانم ها: سمیرا مظفری، اقدس زمانی، رها پویانیا، نیوشا ریاحی، هلیا پارسانژاد، بهشید صحابی، سارا انصاری، نیوشا پارسانژاد و آناهیتا نورموسوی

آقایان: محمدمهدی محمدزاده، فرخ نیکخو، محمد راد، فرهاد عقیلی، بابک خسروی فرد، سعید اسعدیان و شهاب اناری

نظرسنجی از شرکت کنندگان سمپوزیوم (توسط آقای محمدمهدی محمدزاده)

به این اعتقاد راسختر شدم که نیازسنجی اولیه به منظورشکل گیری اولین سمپوزیموم متخصصین ایرانی استان کبک مناسب انجام شد و قطعا هم شرکت کنندگان و برگزارکنندگان گردهمایی متفق القول اذعان داشتند که این سمپوزیوم بیش از حد انتظار ظاهر شده است. نظرسنجی های انجام شده که توسط کارشناس علوم اجتماعی این همایش و به روش مصاحبه رودررو با شرکت کنندگان، اساتید و سخنرانان حکایت از موفقیت آن دارد.

در مصاحبه های انجا شده همگان بر ضرورت ایجاد کامیونیتی تخصصی ایرانیان صحه گذاشته و ادامه این راه ها را مورد تایید قرار داده اند. سوالات مصاحبه با تمرکز بر امتیاز ارزیابی موضوعی گردهمایی بوده و قریب به اتفاق مصاحبه شوندگان در خصوص محتوای سخنرانی ها و ضرورت برگزاری همایش های تخصصی اظهار نظر کرده اند:

  1. مکان مصاحبه ارزیابی مناسب را کسب نمود.
  2. امکانات محل برگزاری ارزیابی مناسب را کسب نمود.
  3. موضوعات و محتواهای سخنرانی ها و کارگاه ها بالاترین سطح ارزیابی را به خود اختصاص داد.

عمده سخنرانی ها پس از اتمام کار سخنران عملا تبدیل به کارگاه های فعال، فراتر از انتظار گردید و سخنرانان و شرکت کنندگان تا ساعاتی پس از اتمام وقت قانونی همچنان در حال ادامه جلسه پرسش و پاسخ بودند. این اشتیاق به حدی بود که بسیاری از شرکت کنندگان از وقت پیشبینی شده برای استراحت و نهار هم در جهت بحث در خصوص موضوع های مطرح شده استفاده کردند.

برگزاری این رویداد به عنوان اولین رویداد جدی و قابل توجه در تقویم رویدادهای جامعه فارسی زبان استان کبک بسیار پر اهمیت است و برگزارکنندگان این رویداد برآنند که این رویداد را هر ساله در همین بازه زمانی برگزار کنند.

برگزاری این مراسم با این تعداد از نفرات شرکت کننده کار بزرگی بود که به یقین بدون حضور پرمهر دوستان داوطلب و همکار امکان پذیر نبود. دوستانی که بدون هیچ گونه چشم داشتی، تنها با هدف کمک به جامعه ایرانی و فارسی زبان از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

اسامی برگزارکنندگان و همکاران سمپوزیوم:

  1. شرکت محضر: رضا پارسانژاد، فریده نوریان
  2. گروه راهنمای کار در مونتریال: محمد راد
  3. رسانه هُدهُد: مهدی شکوهی
  4. دوستان عزیز همکار که به صورت داوطلبانه با این سمپوزیوم همکاری داشتند:

خانم ها: مهشید آقابابایی، مژگان انصاری، شیوا الهامیان، سلما حسینی، مریم صفری، سحر تقوادوست، رویا شکراللهی، آیه اسکندری، هلیا پارسانژاد، نیوشا پارسانژاد، شایسته کیانی، سمیرا نامداری، مهناز مدیرمعالیان، سحر سعادتمند، مونا نوروزی، ندا معین، سعیده طاهریان، پریناز برخشان، ساناز توکلی، آتنا بارفروشی، بهرخ محب و ساناز توکلی

آقایان: احسان کشاورز، محمود رمضان پور، سعید احمدی، ادریس پیلوار، محمدناصر زندي و آرش سعادتی

به زودی مصاحبه های اختصاصی رسانه هُدهُد را با سخنرانان و شرکت کنندگان حاضر در این گردهمایی را خواهید شنید.

— - http://hodhod.ca/wp-content/uploads/2016/08/symposium.jpg — — http://goo.gl/Obdcc6