Ayda 5M TL ciro ile bir girişim neden kapanır?
Çağatay Zor
437

öncelikle yazınız için teşekkürler. benim bir sorum olacak, belki birkaç satır yazabilecek arkadaşlar vardır.

birkaç aydır scooter motor kullanıyorum. arkadaş çevremde de farklı hacimlerde motor kullanan insanlar var. sosyal medyada dolaşa dolaşa birçok iş fikri görüyoruz(gerçekleş/miş/memiş). bizim aklımıza bir iş fikri geldi.

yaşadığımız şehir istanbul. trafik büyük sorun. trafik nedeniyle bir noktadan diğer bir noktaya kısa zamanda ulaşmak büyük bir stres yaratıyor. biz motor kullanıcıları da özellikle şehir içinde mesafeleri kısa zamanda alabildiğimiz için,tehlikesi yüksek olmasına rağmen(bir sürü neden sayılabilir.) motor kullanmaktan vazgeçemiyoruz. çünkü şehir içinde otomobil ile alınan 1 saatlik yollar 10 dakikalara düşüyor.

şimdi biz bir uygulama yapıp, istanbulda aktif bir şekilde motor kullanan insanların buraya kolayca üye işlemlerini yapabileceği, ve bitaksi örneği gibi çalışabilecek, insanlar bulunduğu noktalarda müsait olan motorlu sürücülerle motorlu taksi olarak kullanabilecek motor sahiplerinin kullanıcıları taşıması.

fikrimizi kabaca yazdım. asıl amaç, zaten var olan sistemleri, insanların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik kanalize etmek.

bu fikri hayata geçirebilmenin temel adımlarını yazabilecek herhangi bir arkadaş olursa, çok sevinirim. ya da bu konularda deneyimi olan arkadaşlar @pabloholoscar ‘a mesaj atabilirlerse çok memnun olurum.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.