Tostcu açarsanız TR ölçeğinde bir iş yapmanızın önündr hiç bir engel yok :)) Bence niyetler çok…
Begüm Öztan
11

İstediğimiz kadar maddeler değiştirelim, bu işleri yöneten kadroları, cesaretli, geç ve çağın vizyonunu taşıyan insanlar ile değiştirmediğimiz sürece debelenip duracağımız.

Herşey doğru olsa bile destek için gerek tübitak gerek kosgeb’in ilgili adımlarında sürece ait dil ve adımlar o kadar ağırki, çoğu startup bu adımları aşmak için bir veya birkaç akademisyen istihdam etmek zorunda kalıyor. Bunlada bitmiyor, ilerleyen aşamalarda sizi ücreti mukabilinde yolunuzu açıcak, isimlerinin önünde koca koca ünvanlar olan yaşlı başlı insanlar türüyor. :)

Bu kademede yer alan, kıvırmadan söyleyeceğim bazı dinazorların geleceğin nerede olduğuna dair en ufak bir fikirlerinin olduğunu sanmıyorum. Bu şahısların gözünde devlet tarafından yapılan bu yatırımlar, zaten olan üstü bir hareketlilik getiremeyecek bitirilmesi gereken bütçelerden ibaret.

Bu gün çağımıza yön veren dünya devi dijital platformların hiç birinin öncesinde koca koca firmlar olmadığının geleceği hayal edebilen bürokrasi tarafından dövülmemiş ve dilinden anlamayan gençler tarafından oluşturulduğunun farkında değiller.

Binlerce madde değiştirsekte, zihniyeti değiştirmediğimiz sürece, yıllar önce kaçırdığımız sanayi devrimi gibi bir devirimi daha kaçırmak üzere olduğumuz kesin.

Size devletin online motorlu taşıt vergisi ödediğimiz sisteminde ufak bir not paylaşıyorum.

“Anlaşmalı bankaların kredi kartı ile 02:00–22:00 saatleri arasında borçlarınızı ödeyebilirsiniz.” WTF ?

Buca hantallığa rağmen hala gelecek, teknoloji, umut diyebiliyorsak sanırım Uluslar Arası bir tostçuda açabilirim.

İçimi dökmemi sağldınız.

Sevgiler