3 правила бездіяльності, які допоможуть назавжди змінити ваше життя

Edward
2 min readJun 28, 2019

Часто люди кидаються з крайності в крайність. Одні вважають, що вони ображені долею, тому їх в цьому житті нічого доброго не чекає. Тому вони нічого не роблять і вважають за краще плисти за течією. Інші, навпаки, живуть в скаженому ритмі життя, намагаючись встигнути все і скрізь, керуючись приказкою про те, що «людина — сама коваль свого щастя».

Дуже складно в сучасному світі зрозуміти, як правильно діяти і як жити. І швидкий темп життя в гонитві за мрією, і «ліниве» існування можуть привести до дезорієнтації. У такі моменти зазвичай виникає питання: навіщо я живу і що робити далі? Думаю, такі думки рано чи пізно з’являються у всіх нас. Що робити: боротися чи, може, змиритися?

Відповідь на таке складне питання можна шукати в різних джерелах. Але найцікавіший підхід можна запозичити у східних філософів. Мудреці вважали, що все, що відбувається необхідно навчитися приймати, адже будь-які проблеми і випробування не даються нам просто так. Прийнявши труднощі, проаналізувавши урок і зробивши висновки, можна багато чого змінити у своєму житті. У філософії даосів немає місця бурхливому темпу життя і ліні. Замість цього потрібно діяти через бездіяльність. Це може здатися абсурдом, але це дійсно працює. Отже, бездіяльність складається з трьох складових:

• Довіритися
• Цінувати
• Жити

Відповідно до даоської філософії людині необхідно навчитися розвивати «недіяння», тобто не втручатися в порядок Буття. Це не означає, що потрібно нічого не робити, а тільки сидіти і чекати, коли всі блага світу впадуть з неба прямо на голову. Просто в кожній життєвій ситуації необхідно зрозуміти, що те, що сталося має певну причину. Потрібно довіритися і отримати урок, який дано людині не просто так.

Буває, що ми не в силах прийняти ситуацію, особливо, якщо вона трагічна і серйозно ранить нас. Але все одно потрібно вчитися довіряти Всесвіту. У цьому сенс філософії даосів. Звичайно, прийняття будь-яких «подарунків» долі вимагає певного досвіду і духовної опрацювання. Як і вміння цінувати те хороше, що є в нашому житті. За проблемами на роботі і в сім’ї, потоком негативу, який ллється з екранів телевізорів, дуже складно помітити, що в житті є багато хорошого. Це потрібно вчитися бачити. Удосконалюючи цю навичку, вдасться помітити речі, які раніше здавалися буденними: красу природи навколо, посмішку дитини, допомога близької людини. Помічаючи навколо хороше, завжди вдається притягти в своє життя ще більше позитивних речей, людей і подій. І навпаки, постійно концентруючись на негативі, нічого іншого в своє життя не вийде залучити.

Тому відпустіть минуле, не хвилюйтеся про майбутнє і живіть сьогоденням. Саме це і є третім правилом бездіяльності. Не потрібно прораховувати своє життя на десятиліття вперед. Коли заплановане не збувається, то настає розчарування і засмучення. А в очікуванні того, чи збудуться плани і коли це станеться, повз нас можуть пройти важливі події, які не будуть помітні через переживання про майбутнє. З цього випливає, що важливо в першу чергу жити справжнім, не заглиблюючись надмірно в думки про майбутнє.

--

--