HICCUP’TAN TÜRK USULÜ DÜRTME UYGULAMASI: CUCUK

HICCUP ICT EKİBİ KİMDİR?

HICCUP ICT A.Ş. 2014 yılında İstanbul’da kurulan bir oyun ve uygulama şirketi. HICCUP, ilk oyunları ALPHABETRIS’ten önce CUCUK uygulamasını çıkararak; kullanıcılarıyla keyifli bir şekilde tanışmayı planlıyor.

HICCUP kurucularından MURAT MALATYA, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu. Yeditepe Üniversitesi’nden de MBA’e sahip. Son olarak uzun yıllar Roche bünyesinde Yazılım Geliştirme Takım Lideri olarak çalıştıktan sonra, çocukluk tutkusunu meslek edinmeye karar verdi ve çocukluk arkadaşı ONUR ERDİNÇ ile HICCUP’ı kurdu. HICCUP’ta bilişim direktörü ve oyun yapımcısı olarak çalışıyor.

HICCUP’ın kurucu ortaklarından ONUR ERDİNÇ, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümü mezunu. Uzun yıllar çeşitli reklam ajanslarına fotoğrafçılık, CGI ve post prodüksiyon hizmeti verdi. Yerli ve yabancı markalara projeler üretti. Şimdilerde HICCUP’ta kreatif direktör ve oyun tasarımcısı olarak görev yapıyor.

GÖKÇE KARABAY, Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümünün ardından, The University of Texas at Austin’de Reklamcılık yüksek lisansını tamamladı. Reklam yazarı olarak yerli ve yabancı birçok markaya projeler üretmesinin ardından, HICCUP’ın kurucu ekibinde yer aldı. HICCUP’taki görevi metin yazarlığı, reklam ve halkla ilişkiler.

TURUĞSAN ÖZDEMİR, İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunu. Kendisi de sıkı bir oyunsever olan ÖZDEMİR, HICCUP bünyesinde satış ve iş geliştirme uzmanı olarak görev yapıyor.

HICCUP’IN İLK UYGULAMASI CUCUK, STORE’LARDA!

HICCUP, ilk uygulamasını hepimizin bildiği o meşhur dürtme hareketinden yola çıkarak tasarladı. CUCUK, nam-ı diğer “Türk usulü dürtme” şimdi dijital platformda.

Oldukça basit bir yapıya sahip olan uygulamada, 4'ü farklı tasarıma sahip kuklalar olmak üzere toplam 5 seçenek mevcut. Kuklaya göre farklı “cucuk” tonlarının olduğu uygulama, telefonu ileri uzatarak çalışıyor. Aynı gerçek hayattaki cucuk gibi! Bu sefer parmaklar değil telefonlar çalışıyor.

Özellikler:

  • Farklı çeşitlerdeki kuklalarla CUCUKlama seçeneği
  • 5 ayrı CUCUK tonu
  • Tek hamlede kolay CUCUKlama

Kullanım:

  1. CUCUK’unu seç,
  2. Telefonunu ileriye salla,
  3. Karşındakini CUCUKla.

CUCUK, kullanıcıları şaşırtmayı ve eğlendirmeyi amaçlayan bir uygulama.

Kadın erkek, çoluk çocuk demeden herkesin “aklını alan” CUCUK,

şimdi de akıllı telefonların aklını almayı planlıyor!

Herkesin CUCUK’u hayırlı olsun.

CUCUK’u aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

https://itunes.apple.com/tr/app/cucuk/id1003516794 (Yakında)

(Windows Phone Yakında)

ALPHABETRIS. ÇOK YAKINDA…

HICCUP, ilk oyun projesi ALPHABETRIS için geçtiğimiz aylarda Gram Games ile 2Tons kapsamında iş birliğine gitmişti.

Özellikle kelime oyunu sevenleri mutlu edecek olan ALPHABETRIS, tüm “renkleriyle”, yakın zamanda oyunseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

SOSYAL MEDYADA HICCUP

www.facebook/hiccupict

www.twitter.com/HiccupICT

plus.google.com/+Hiccupict

www.linkedin.com/company/hiccup-ict

www.youtube.com/c/Hiccupict