Haftalık Sosyal Medya Özeti (24–30 Ekim)

Haftalık sosyal medya gelişmeleri her hafta burada!

Twitter, Kullanıcı Adlarını Karakter Sınırından Çıkarıyor!

Kısa zaman önce fotoğraf ve video gibi medyaları karakter sınırından kaldıran Twitter, kullanıcı adları için de aynı uygulamayı denemeye başladı. Yakında kullanıcı adları da karakter limitinden çıkarılmış olacak.

Facebook’tan Canlı Yayın Filtreleri…

VentureBeat’in haberine göre Facebook canlı yayınlar için Prisma benzeri sanatsal filtreler üzerinde çalışıyor. Facebook yaptığı çalışmayla yalnızca hazır videolar için değil, canlı yayınlarda da bu filtreleri uygulayarak rakiplerinden ayrılmayı planlıyor.

Instagram Hikayelerinde Canlı Yayını Denemeleri!

The Next Web’in haberine göre Instagram, Rus kullanıcılarla yeni bir özelliği test ediyor. Yapılan açıklamaya göre Go Insta! butonuyla kullanılan bu özellik, kullanıcılara hikayeler kısmında canlı yayınlarını paylaşmalarını ve bu canlı yayın görüntülerinin 24 saat sonra kaybolmasını sağlıyor.

Vine İle Bir Devir Son Buluyor!

Vine şirket blogundan yapılan açıklamayla, mecranın birkaç ay içerisinde kapatılacağı duyuruldu. Twitter’ın Q3 2016 raporunda iş gücünün yaklaşık %9’unu tasfiye edeceğini açıklamasının ardından paylaşılan duyuruda, mecranın şu an için sorunsuz bir şekilde kullanımda olduğu, kullanıcıların tüm içeriklerine ulaşabilecekleri ve birkaç ay devam edecek olan kapanma sürecinde kullanıcıların sorularının mutlaka cevaplanacağı belirtildi.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.