Anestol pomad krem nedir, ne işe yarar, fiyatı

Anestol pomad krem, hücre zarında bulunan sinirsel uyarıların iletilmesini ve oluşumunu engeller ve uygulanan bölgede uyuşma meydana getirir. Anestol krem, cildinizde meydana gelen yıpranmaların, yaraların, tahrişlerin ve yanıkların neden olduğu ağrı ve acıları, dudak çatlakları, hemoroid ve böcek ısırıkları gibi ciltte tahrişe sebep olan etkenlerin meydana getirdiği ağrı, acı ve kaşınma hissinin giderilmesi için kullanılır.

Anestol pomad krem nedir, anestol krem ne işe yarar, anestol krem ne için kullanılır

Anestol kremin etken maddesi lidokain hidroklorür’dür. Bu etken madde sayesinde ilaç uygulanan bölgede hissizleşme sağlar. Lokal anestezik bir krem olan anestol pomad, etkisini yaklaşık 3–5 dakika içerisinde gösterir. Tahriş, yara, yıpranma, yanık ve kaşınma gibi durumların bulunmadığı sağlam deride ilacın herhangi bir etkisi yoktur.

Anestol pomad krem, yara, yıpranma, tahriş, yanık, böcek ısırığı, güneş yanığı, hemoroid, ciltte oluşan kaşıntı, zehirli sarmaşık ile cildin temas etmesi ve dudakta meydana gelen çatlaklar gibi sorunlar için kullanılabilir. Anestol krem nedir sorusunun cevabını verdikten sonra, anestol kremin kullanımına geçebiliriz.

Anestol krem kullanımı

İlacı doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Doktorunuzun verdiği direktiflerin dışına çıkmamaya özen gösterin.

İlacın uygulanacağı bölge temiz olmalıdır. İlacı yara, tahriş, yıpranma ve bu tip bir sorunun olduğu bölgeye mümkün olan en az miktarda sürünüz ve hafifçe ovunuz. Uygulanan yeri kesinlikle bandajlamayınız üzerini kapatmayınız. Uygulanan bölge kapatıldığı takdirde ilaç cilt tarafından emilmesi gerektiğinden çok daha fazla emilebilir ve kana karışması sonucu ölümcül durumlar ortaya çıkabilir.

Anestol kremin yan etkileri

Karın ağrısı, zor nefes alma, dudaklarda, dilde, boğazda ve yüzde şişlik, kurdeşen gibi durumlar ortaya çıkarsa doktorunuzu bilgilendirmeyi ihmal etmeyin. Olması gerekenden fazla miktarlarda kullanıldığında baş dönmesi, aşırı duyarlılık, idiosenkrazi, tolerans azalması, sinirlilik ve görme bozukluğu görülebilir.

Anestol krem kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Gebe hanımlar, gebe kalmayı planlayan hanımlar ve emziren anneler anestol pomad krem kullanmadan önce kesinlikle doktoruna başvurmalıdır. Çünkü, ilacın etken maddesi olan lidokain hidroklorür anne sütüne geçebilir ve bebeğe zarar verebilir.

İlacı açık yaralara ve su toplayan deriye uygulamayın. Karaciğer yetmezliği olanlar ve herhangi bir ilaca karşı alerjik reaksiyonu olanlar ilacı kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. İlacı gözlerinizle temas ettirmemeye özen gösterin, temas etmesi halinde ise gözlerinizi bol su ile yıkayın.

Anestol krem fiyatı

Anestol krem için belirlenen fiyat 4,41 TL’dir.