Gülengül Altınsay Karım Değildir

Lüzum olduğu üzere duyurulur

2012 yılında Türkiye’de İbrahim Altınsay ve Serdal Doğan isimli şahıslarla ortak olarak bir şirket kurdum: Tfc Ltd Şti.

2008 yılında Seattle’da bir ilham ile birkaç arkadaş tarafından kurulan Filmpot’un Türkiye’deki bağlantısı olacaktı bu yeni şirket. Filmpot hobivari bir iş yapıyordu. Türk filmlerinin Amazon Instant Video, MUBI gibi yayıncılarda dijital olarak satışa çıkmasını sağlamak gibi bir iş. Turkish Film Channel diye bir marka çıkarmıştık. Hüseyin Karabey’in sahibi olduğu, Serdal Doğan’ın çalıştığı ASİ film alt yüklenicimiz olmuştu, lisanslama ve yapımcılara gelirlerin aktarılması onların sorumluluğu olacaktı (bu düzenlemenin yanlış olduğunu sonra anlayacaktık). İş eğlenceli ve ilginç idi ama talep çok olmadığı için hobi kabilinden devam ediyordu. Yine de kimi yönetmen ve yapımcılara para kazandırabiliyorduk.

2012’de işin rengi değişmeye başladı, büyük adımlar atmak gerekiyordu artık. Serdal Doğan ve Hüseyin Karabey’in tanıştırdığı İbrahim Altınsay iş modelini beğenmişti ve yatırım yaparak ortak olmak istemişti bize. İş büyüyecekti. Bu yeni şirkete Serdal da ortak oldu. Filmpot’u ve ortaklarını temsilen de ben ortak oldum.

Şirket kurulduktan 6 ay sonra şahit olduğumuz suistimaller sebebiyle sular bulandı. Neticede biz Filmpot olarak masadan kalkmak istedik. Bu İbrahim’in çok hoşuna gitmedi. Ne olursa olsun Serdal Doğan’ı da iş modelini de seviyordu herhalde. Ortaklık hissesinin yanında Filmpot’un anlaşmalarını da devralmak istedi ama bu devir için sunduğu teklif bizim için kabul edilebilir gibi değildi. Akabinde çözüm amacıyla iyi niyetli birkaç adım atmaya çalıştık ama olmadı ve ortalık karıştı.

İbrahim ise sanki devir yapılmış gibi hareket etmiş. İşin yeni sahibi benim diyormuş dediklerinde pek ihtimal vermemiştik. Ama örneğin Filmpot’un sahibi olduğu Turkish Film Channel markasını Türkiye’de kendi şahıs şirketi adına tescil ettirmek için başvuru yapmış. Haberimiz olunca Filmpot olarak itiraz ettik, lehimize sonuçlandı itiraz. Filmpot’a ait münhasır hakları ihlal eden işler yaptıkları için ASİ film ile olan sözleşmemizi feshettik. İbrahim’in bana hitaben yazdığı ve hakaretler içerdiğini düşündüğüm epostalarına (ben ne diye hala Türkiye’de otluyor muşum? gibi İbrahim’in iç güzelliğini ele veren güzide cümleler içeren epostalar) dair suç duyurusunda bulundum.

MEĞER BEN EVLENMİŞİM

Bunlarla bitmedi ama. Serdal Doğan, ortağı olduğum şirketin genel kurul toplantısını yapmak adına Hatay’da yaşayan annemin adresine tebligat göndermiş. Biliyorsunuzdur bu toplantılara katılım için ortaklara haber verilmesi gerekir. Ne ilginçtir ki olduğundan haberim olmayan karım, annemin evinde, aynı konutta ve sürekli olarak benimle oturduğunu ve eşim olduğunu beyan ederek bu tebligatı benim adıma tebliğ almış. Ve bir genel kurul toplantısı yapılmış. Serdal Doğan ve İbrahim Altınsay’dan ibaret Genel Kurul’a göre ben çok ama çok kötü bir insanmışım, Filmpot’tan öğrendikleri bu işte onlarla haksız rekabet eden bir insanmışım. E-devlet sitesinde görmesem ‘usulsüz belgelerle’, garip bir haksız rekabeti tespit davası açtıklarını da bilmeyecektim. Bilirkişi raporunda ortada bir haksız rekabet olmadığı gibi bu davanın hiç açılamamış olması gerektiğinin belirtildiğini ekleyeyim.

GÜLENGÜL ALTINSAY İSİMLİ BİR KARIM VARMIŞ

Dosyaları avukatlarımız ile incelerken farkettik ki, Beyoğlu 7. Noterliğinden Sevgi Eryılmaz imzalı, annemin adresine gönderdikleri bu tebligata benim adıma karım olarak imza atan kişi Gülengül Altınsay imiş. Gülengül Hanım’ın saygıdeğer bir şahıs olduğuna eminim. Büyük ihtimal ile bu olup bitenlerden hiç haberi yok. Kendisi ile evli değilim. Dahası ben hiç evlenmedim, yani ortada bir ‘eski karısı’ durumu falan da yok.

Benim adıma karım olduğunu beyan ederek imza atmaya kalkan hiç kimseye itibar etmeyin lütfen. Adım İlker Cengiz, 1975 İskenderun doğumluyum, Gülengül Altınsay karım değil, başkası ile de evli değilim, hiç evlenmedim.

Olan biten için Gülengül Hanım’dan bir açıklama ve hakkım olduğunu düşündüğüm özür istiyorum. Noterlerin, tebligat memurlarının dikkatli olmasını istiyorum. Hüseyin Karabey ile, Serdal Doğan ile, İbrahim Altınsay ile hiç tanışmamış olmayı istiyorum.

Çok mu şey istiyorum sizce?

http://filmpot.com/blog/turkish-film-channel-da-neler-oldu/