Kāpēc ir slinkums? Jo bail no nezināmā! (1d.)

Ir brīži, kad apņemies, kaut ko darīt, bet tā arī neko neizdari, jo ir slinkums…

Ir it kā liela vēlme to panākt, bet tā arī paliek kā vēlme. Kāpēc? Jo ir bail!

Kopējo bildi par slinkumu es aprakstīju rakstā “Kāpēc ir slinkums?”. Ja neesi lasījis, izlasi!

Iedomājies šādu ainu. Tumša telpa, rokās ir tika blāvs lukturis, kurš spīdina tikai labi ja pusmetru tālu. Metrus 200 uz priekšu ir tas, ko tu vēlies sasniegt, pieņemsim atslēgas no tavas sapņu mašīnas. Atceries! Telpā nav apgaismojums.

Tu dzirdi jocīgas skaņas un redzi aizdomīgus siltuetus. Ir neomulīgi. Tu nezini, kur konkrēti tev ir jāiet. Var būt vairāk pa labi, varbūt vairāk pa kreisi? Tu vienkārši zini, ka kaut kur tur uzpriekšu ir tas, ko vēlies.

Jautājums: vai Tu ar lielu pārliecību dosies uz priekšu ja Tev ir bail no tumsas?

Domāju, ka nē, piedavām nav zināms, kur konkrēti ir jāiet. Var būt priekšā ir kāds psihopāsts vai spoks? Cik ilgi noturēs luktura batarejas? Bet var būt kārojamais ir te pat aiz tuvākā stūra?! Lai uzzinātu un sasniegtu rezultātu ir jāsktās katru stūri, kaktu, durvis. Ar šo blāvo lukturi ir jāsaskata nepieciešamais, un iespējams, jāsaskarās ar kādu psihopātu…

Ko darīt šajā situācijā? Kā rīkoties labāk? Kā pasargāt sevi no briesmām? Kā ekonomēt luktura batareju? Un vēl daudz citu jautājumu. Nav atbilžu, jo nav konkrēta mērķa vai nav mērķa vispār jeb vienkāršiem vārdiem nav konkrētības. Ir bail no nezināmā. Nezināmais biedē. Kamēr nav zināms, ko darīt, tikmēr nedarīsi neko. Jo labāk pastāvēt te pat… Ja ir zināms, ko darīt un kā rīkoties, ir pārliecība!

Navigācija

Domāju, ka ir pieredze orientēties ar karti vai navigāciju. Pieņemsim tev ir Super Maps tavā viedtalrunī. Tavs galamērķis ir Amsterdama. Ievadam to navigācijā(SuperMaps) un redzi jau aprēķinātu maršrutu.

Jautājums: Vai tiksi līdz Amsterdamai skatoties tikai un vienīgi uz galamērķi? Vismaz pēc 2h Tu apmaldīsies un brauksi nepareizā virzienā. Domāju, ka labāk ir sekot Navigācijas instrukcijām soli pa solim “Pēc 200m metriem pariezieties pa labi, un tad brauciet taisni 20km, tad griezieties pa kreisi”.

Mums ir galamērķis un maršruts. Viss ir skaidrs, parskatāms un intuitīvs. Nepieciešamības gadījumā var veikt labojumus maršrutā, ja ir vēlme apskatīt citu pilsētu. Pašsaprotami!

Kā rīkoties ar navigāciju ir zināms un pat ir pašsaprotami, bet kāpēc cilvēki tā nerīkojās ar savām vēlmēm un mērķiem? Nevar sasniegt galamērķi, ja skatīties tikai uz to, nezinot, ko darīt sākumposmā. Te ir tā lielākā kļūda.

Ja mērķi ir: Nomest 20kg.

Tad ir jāizplāno visu kārtīgi. Lai nav bailes no nezināmā.

Piemēram:

  1. Atteikties no FastFood
  2. Dzert vairāk ūdens(dienā izdzert 3l)

2.1. Katru stundu izdert glāzi ūdens

  1. Vingrot no rītiem.

3.1. Pamostoties pietupties un palekties 10x.

u.t.t.

Šādi ir vairāk skaidrības. Nebiedējam mūsu smadzenes ar lieliem mērķiem, kuri sākumposmā izskatās, kā lieli plēsēji.

Saproti mērķi!

Panākumu rāmis

Šī tehnika palīdzēs saprast kopējo mērķi, vai tas ir nepieciešams un ir aktuāli tieši Tev. Palīdzēs ar motivāciju un skaidrību.

Šo tehniku esmu pārbaudījis uz sevis un pielietoju jau ilgstošu laiku.

Panākumu rāmis nav mans izdomājums. Ar šo rāmi esmu pazīstams ļoti ilgi. Esmu nedaudz viņu modernizējis un centies noformulēt jautājumus tā, lai tehnika der jeb kādam uzdevumam un/vai mērķim.

Pirmā daļa:

Saprotam, kas tas ir un vai tas ir nepieciešams!

  1. Ko es vēlos panākt?
  2. Kāds ir vēlamais rezultāts?

Minēt vismaz 3 piemērus.

  1. Ko es gūšu no panāktā?

Minēt vismaz 3 piemērus.

  1. Ko es iemācīšos no panāktā?

Minēt vismaz 3 piemērus.

Otrā daļa:

Saprotam, kā mēs to varam panākt!

5.Kā es varu panākt vēlamo rezultātu?

Minēt vismaz 3 piemērus.

6.Kādi instrumenti man ir vajadzīgi? (Laiks, nauda, cilvēki, informācija, tehnoloģija u.c.)

7.Kādi ir pirmie trīs soļi/uzdevumi rezultāta sasniegšanai?

Ar šo jautājumu palīdzību Tev ir jāsaprot, ko vēlies, vai vajag un kā to panākt. Ja pēc tā, kad esi atbildējis uz visiem jautājumiem, Tevī parādās motivācija un gribēšana, tad viss ir kārtībā. Ja nē, tad pārskati savu velmi un iespējams, konkretizē un apraksti detalizētāk.

Ar slinkumu nevajag cīnīties, to ir jārisina!

Dari to, ko vēlies Tu!

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.