“ Seçilmişler ”

siz onları biliyorsunuz E V E T biliyorsunuz H A Y I R siz aslında onları BİLDİĞİNİZİ sanıyorsunuz

A M A

(ONLAR SİZİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR)

NOT: ARKADAŞLAR BEN BU İŞİN HEM SOSYAL MEDYADAKİ YÖNÜNE HEM POLİTİK YÖNÜNE HEM DE BU İŞİN GİZLİ YÖNÜNE DEĞİNDİM İLK BAŞTA DEĞİNDİĞİM KONU SOSYAL MEDYA ÜZERİNEDİR. O NEDENLE BAŞLIK İLE ALAKASIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK YAZIYI OKUMAYI YARIDA BIRAKMAYIN BEN SİZİN YERİNİZDE OLSAM SONUNA KADAR OKURDUM SONUNA KADAR OKUMANIZI ÖNERİYORUM

MERHABALAR!

Bugün izlediğim bir YouTube videosundan yola çıkarak bu yazıyı yazmaya karar verdim. Videoyu merak ediyor ve videoyu izlemek istiyorsanız, linki şöyle bırakayım:

https://youtu.be/DjdxrY9Xpjo

Evet daha fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum, hadi başlayalım:

Bazı insanlar, üst düzey kademelerden yukarıdan gizli profesyonel zeki kişiler tarafından yerleştirilip mi konuluyor, onlar tarafından mı yönetiliyor? Biz bu olanlardan haberdar mıyız? Bir anda bir şey oluyor, basitinden bir olayla kısa sürede ”ünlü” kelimesini tam anlamıyla ediniyorlar. Ben bunun sosyal medyadaki düzeninden bahsetmek istiyorum. İşin üst düzey boyutu da var tabii ki. Bu işin üst düzey boyutundan da bahsedeceğim. Kısaca o konudan da bahsederim. Evet şu sorduğumuz soruların yanıtını aramakla devam edelim. Öncelikle şundan bahsedeyim. Sosyal medya’da garip, saçma sapalak, gereksiz, insana hiçbir şey kazandırmayan şeyler çok merak ediliyor ve bunlar kısa sürede veya bir anda popüler olabiliyor yani tam anlamıyla söyleyecek olursak; “trend” oluyor. Bu garip, saçma sapalak, hiçbir vasıfı olmayan, bize bir şeyler kazandırmayan bu “trend”lerden bazı insanlar da kârlı çıkıbiliyorlar tabii ki. Bu kârları onlar için genelde ”ünlü” olmak oluyor. Hem de trendin çok etkin olduğu zamanlarda bir anda kısa bir zamanda bu kişiler hiçbir vasıfı olmayaraktan, bir şeyler yapmadan, emek verip, çaba sarf etmeden bu kelimeyi kolaylıkla kısa sürede kendileri üzerine edip bu kelime ile adlandırılan bir şahsiyet olabiliyorlar. Ama sadece bu kelimenin (ünlü) adını kullanıyorlar. Gerçekte öyle değiller bence. Gerçek ünlü, insanlara bir şeyler kazandıran, insanları güldüren, eğlendiren, bakış açıları kazandıran, yaptıkları ile insanları mutlu eden, yaptıkları şeyler ile insanları kendini “örnek” teşkil edecek kişi olmasını sağlayan bir kavramdır bence. Gerçek “ünlü” böyle olmalıdır. Yoksa saçma sapalak bir trend‘ten yararlanarak o “ünlü“ kelimesini edinmek kadar saçma bir şey yoktur, hem çok yanlış, hem de o ünlü kelimesini edinenler bana göre ünlü değiller. Bu işin sosyal medyadaki boyutu işte bu. Bunu daha iyi anlatmak için ve daha üst düzey boyuta da değinmek için izlediğim “ NEDEN ÜNLÜ OLDUKLARINA ANLAM VEREMEDİĞİM İSİMLER “ başlıklı YouTube videosunda geçen uzun bir paragrafı sizlere paylaşıyorum:

Benim aslında bu konuda bir tane teorim var dostlarım:
“Ben bazı insanların gerçekten böyle çok -özel kişiler- tarafından seçilip -ünlü- yapıldığına inanıyorum. Bunlar böyle bütün medyayı elinde tutan -baronlar- gibi düşünün. Diyorlar mesela birini işte, *artık nasıl anlaşma yapıyorlar bilmiyorum. Diyorlar ki işte seni ünlü yapacağız. Şunu yap bunu yap işte ve böylelikle kimi isterlerse çok kısa bir zaman sonra ünlü yapıyorlar. *Bu tamamıyla benim yıllardır düşündüğüm bir şey. Yoksa yani bunun başka bir açıklaması olamaz. Bir insan kendinden bu kadar emin olamaz dostlarım. Böyle her ropörtajında “Dünya Starı Olacağım” falan filan diyor. ( Aleyna Tilki’den Bahsediyor ) Fakat kimse - nasıl olacaksın? - vs. demiyor. Bu bir insanın hayatı boyunca evden dışarı çıkmayıp, böyle hiç çalışmayıp, hiç kimseyle konuşmayıp, bir gün böyle birden bire ortaya çıkıp -benim yarın bir oda dolusu param olacak- demesi gibi bir şey. Ertesi gün oluyor ve adamın gerçekten odası para dolu. E bunda bir bit yeniği felan aramaz mısınız? Yani bunda bir iş var demez misiniz? Bence muhtemelen söylersiniz. Benim tahminimce işte Aleyna Tilki’nin de olayı buna benzer bir şey. Yani bunda bir bit yeniği olduğuna -kesinlikle- eminim. Dostlarım benim aklıma gelenler şu anda bunlar..”

diye sonlandırarak işleyen sistemi harika bir şekilde anlatıyor….

Bir de ben başta dediğim gibi bu işin “üst düzey” boyutuna da değinmek istiyorum:

Arkadaşlar şu an olayların biraz daha derinliklerine detaylarına inmek istiyorum: Bazı şeylerin gerçekten de doğru olduğuna, doğru yapıldıklarına -gerçekten- inanıyor musunuz? Manipülasyon olmadan, dosdoğru, düzgün, realist bir şekilde…. Yok yok hayır ben ASLA inanmıyorum. Tamamen siyasete girmeyecek şekilde politik olarak şöyle değineyim, bir örnekle anlatayım: Mesela bir seçim olacak. Ve çok güzel bir şekilde mitingler, propagandalar yapan ve fazlasıyla emek verip uğraşan, çabalayan, eğer kazanırsa yapacakları şeyler çok güzel ve insanlara fayda sağlayacak, insanların yaşamını kolaylaştıracak şeyler olan bunları vaat eden bir siyasi lider var. Ve bir de uzun süre iktidarda kalan ve her şeyi iyi yöneten aslında “yönetmeyen” ve sadece halkın gözünde her şeyin güzel olduğu yönetimin iyi olduğu, iktidarın iyi çalıştığı var. Ama bu halkın gözünde. Tabi diğer güzel şeyler vaat eden lidere karşı tepkiler, yönelimler daha fazla; iyi yönde tabii ki. Ve bu iktidardaki lider eskisi gibi yaptıkları şeyleri fazla değiştirmeden devam edeceği yönünde mitingler yapıyor…. Ve günler gelip geçiyor seçim günü gelip çatıyor. Ve kazanan lider yani iktidara gelen lider ikinci söylediğim lider oluyor. Halbuki ilk başta söylediğim lider, onca miting yapıp, çabalaması, insanlar için güzel şeyler vaat etmesine rağmen halk diğer lideri seçiyor. Ya da seçmiyor. O lider SEÇİLİYOR. Onu özel kişiler seçiyor. Başta onu yöneten kişiler var ve ona kazanması için her türlü desteği sağlıyorlar…. O da onlar ne derse onun dediklerini yerine getiriyor. Sistem bu şekilde bence. Benim düşündüğüm bu. Üst düzey kişiler tarafından yönetiliyoruz. Aslında liderlerin üstünde bile bir lider var…. Gördüğünüz liderler başka bir şahsiyetin kuklası. Üst akılın yönetimi denetimi aklında ve belki de onların bile üstünde bizleri yöneten var ve hatta bu döngü sonsuza kadar uzayan bir döngü belki de… Binlerce insan tarafından sürdürülüyor. Yani lideri yöneten başka biri, o başka birini yöneten başka biri, o başka birini yöneten başka birini de yöneten başka biri gibi. Bu şekilde uzayıp gidiyor. Benim düşündüğüm bu şekilde arkadaşlar Benim teorim bu.

Yazımı burada sonlandırıyorum. Eğer buraya kadar okuduysanız çok teşekkür ediyorum. Umarım sizlere bir şeyler katabilmiş, bakış açınızı değiştirmiş ve umarım sizi bu konu üzerine düşündürüp, araştırmaya sevk edebilmişimdir…..

Bir sonraki yazılarımda görüşmek üzere; hoşça kalın,

kendinize iyi bakın

Twitter adresimi de buraya bırakıyorum, takip edebilirsiniz:

https://twitter.com/incertegex?s=09

!ncertegex