BUBA Campus Açılışını Gerçekleştirdik!

İletişim, Denizcilik, Sağlık, Turizm, Agritech, Biotech, Fintech, Regtech gibi pek çok dikeyde fikirleri olan girişime ev sahipliği yapacak olan yeni hızlandırma programımız BUBA Campus’un açılışını 29 Nisan Pazartesi günü Maslak’taki Binasında gerçekleştirdik.

Image for post
Image for post

Yaklaşık 1000 m2 kapalı alanda kurulan BUBA Campus, fikir ve kuluçka aşamasında veya Minimum Yaşamsal Ürüne (MVP) sahip teknoloji tabanlı girişimlerin, gelecek hedeflerine ulaşmasında eğitimden mentorluk ve koçluğa, değerlemeden, fikri mülki haklara ve melek yatırıma kadar ihtiyaç duyacakları tüm desteği kendi bünyesinde sağlayacak.

BUBA Ventures olarak Türkiye’nin önde gelen Kurumsal Gelişim, Koçluk ve Mentorluk platformlarından House of Human ile kurduğumuz BUBA Campus açılışı, girişimcilere yönelik Para, Akıl ve Yol konulu paralel panellerle gerçekleştirildi.

Image for post
Image for post

Açılış konuşmasını yapan kurucumuz Timuçin Bilgör: “Türkiye’deki girişimcilik ruhunun beslenmesi, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisinin arttırılması, girişim ekosisteminin geliştirilmesi her zaman en büyük hedefimiz oldu. İnovatif fikir sahibi olan girişimcilere iş fikri aşamasından yatırıma, şirketleşmeye ve ticarileşmeye kadar olan süreçte ofis ve altyapının yanı sıra eğitim ve mentorluk ile stratejik danışmanlık hizmetlerini sunan bir merkez olan BUBA Campus’ü açmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

House of Human Kurucu Ortağı Nuri Murat Avcı ise şunları söyledi: “Dünya’da koçluğun duayen ismi Sir John Whitmore, Performansın formülünü şöyle tanımlıyor. Performans= Potansiyel — Parazit. Girişimcinin önünde iki temel parazit mevcut. Biri iç parazit ki bu, girişimcinin kendi olumsuz düşünce yapısının ve tecrübe bilgi eksikliğinin ürettiği parazitler; diğeri ise dış parazit ki bu da girişimcinin çevresi, girişimcilik ekosistemi ve yakınlarının ürettiği parazitler. İşte biz House of Human olarak, kuruluşuna liderlik ettiğimiz TÜGİM ve AC’nin de destekleri ile bu parazitlere odaklanarak BUBA Campus’te girişimcilerimizin potansiyelini performansa çevirmesine katkı sağlayacağız.”

Image for post
Image for post

BUBA Campus’un hedefi: 6’şar aylık dönemlerde minimum 20’şer girişime ev sahipliği yaparak; eğitim ve mentorluk vermek.

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post

Written by

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store